Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z prac Zarządu Wojewódzkiego    /     ARCHIWUM    /     Rok 2014    /     Po VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów SEiRP    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Po VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów SEiRP

VI Wojewódzki Zjazd Delegatowi SEiRP dokonał podsumowania i oceny dorobku śląskiej organizacji w kadencji 2010 – 2014 oraz dokonał wyborów nowych władz. W obradach uczestniczyło 78 delegatów, na 79 wybranych podczas walnych zebrań w kolach terenowych.

Chwilą milczenia uczczono pamięć zmarłych Kolegów.

W części uroczystej, zainaugurowanej przez Piotra Stypę, gośćmi delegatów byli: nadinspektor Krzysztof Jarosz, komendant wojewódzki policji w Katowicach, prezydent Bytomia Damian Bartyla, prezydent Mysłowic Edward Lasok oraz Dariusz Kowalski, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. W podwójnej roli: delegata i prezesa Zarządu Głównego SEiRP przybył Henryk Borowiński.

Zjazd stanowił doskonałą sposobność do wręczenia wyróżnień. Odznakami Za Wybitne Zasługi dla SEIRP" uhonorowano: Ewę Stec, Stefana Czernego, Jacka Jędryszka, Ireneusza Pukowskiego i Romana Wiśniewskiego. Odznaką Za Zasługi z Dyplomem nagrodzono prezydenta Edwarda Lasoka, natomiast honorową odznaką Za Zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach, prezydenta Damiana Bartylę.

Generał Krzysztof Jarosz przekazując delegatom podziękowania i gratulacje za pomyślna i wieloraką działalność podkreślił: - To nie wyłącznie kurtuazja, tylko należne państwu, szczere wyrazy wysokiego uznania.

Część robocza zjazdu rozpoczęła się w atmosferze awantury personalnej i kwestionowania delegacji jednego z uczestników. Wilhelmowi Grudniowi, prowadzącemu obrady, udało się jednak zapanować nad emocjami niektórych delegatów i zrealizować uchwalony porządek dnia. Po kwestiach proceduralnych i wyborach komisji roboczych, wysłuchano sprawozdań ustępującego Prezydium Zarządu Wojewódzkiego (złożył je Piotr Stypa) i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej (sprawozdawca – Marek Głowania) po czym jednomyślnie przegłosowano wnioski absolutoryjne.

Prezes Henryk Borowiński dokonał oceny pracy śląskiej organizacji, stwierdzając, że przoduje ona w „rankingach” dokonywanym na szczeblu centralnym. Zaakcentował, że nadal głównymi celami stowarzyszenia powinny być sprawy członków, sprawy ludzi. Wyjdźmy z cienia! – przekonywał. Więcej mówmy o honorze, o godności, bardziej angażujmy się w nurt aktywności obywatelskiej. Słowa uznania padły z ust prezesa pod adresem Edwarda Lesiewicza, Wilhelma Grudnia, Marka Głowani, Zdzisława Sloty, Edwarda Krzysztofika i Adama Podgórskiego.

W dyskusji wyrażano rozmaite glosy; od stwierdzających, że jest źle, że będzie jak było, że „u władzy zostaną ci sami”, nie podbudowanymi wszak konkretnymi uzasadnieniami i przykładami, po analizy krytyczne, lecz rzeczowe. Zgłoszono pomysły i propozycje. Poruszano zagadnienia odpisów podatkowych na rzecz pożytku publicznego, wręczenia sztandaru dla ZW w Katowicach, obchodów Święta Policji.

W tajnych wyborach wybrano 15. osobowe prezydium Zarządu Wojewódzkiego oraz 5. osobowa Wojewódzką Komisję Rewizyjną. Mandaty na VII Krajowy Zjazd Delegatów SEiRP otrzymali: Henryk Borowiński, Wilhelm Grudzień, Edward Lesiewicz, Mieczysław Skowron i Antoni Duda.

Podczas pierwszego posiedzenia prezydium godność prezesa Zarządu powierzono Piotrowi Stypie, natomiast wiceprezesami Zarządu wybrano: Mieczysława Skowrona (I wiceprezes), Edwarda Lesiewicza i Edwarda Krzysztofika. Wytyczno również wstępnie główne kierunki pracy zarządu nowej kadencji.

AKP

Zdjęcia: Zbigniew Ziomka, Mieczysław Skowron

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET