ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     MYSŁOWICE: Świąteczne spotkanie pokoleń w Urzędzie Miasta Mysłowice    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE: Świąteczne spotkanie pokoleń w Urzędzie Miasta Mysłowice

18 grudnia 2015 roku w Urzędzie Miasta Mysłowice, na zaproszenie władz samorządowych, odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Mysłowickiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta. Można powiedzieć, że było to spotkanie historyczne, bo pierwsze tego rodzaju w Mysłowicach. O ile Młodzieżowa Rada Miasta funkcjonuje już w mieście kolejną kadencję, o tyle Mysłowicka Rada Seniorów rozpoczęła działanie 2015 roku. Było to swoistego rodzaju spotkanie pokoleń. Mysłowice należ.ą do nielicznych miast w województwie, a nawet w kraju, gdzie powołane zostały do życia wspomniane rady, jako organy o charakterze konsultacyjnym, inicjatywnym i doradczym.

W spotkaniu wzięli udział m. in. prezydent Mysłowic, Edward Lasok; wiceprezydenci Grzegorz Brzoska i Bernard Pastuszka, przewodniczący Rady Miasta, Gegorz Łukaszek, sekretarz miasta, naczelnicy i kierownicy jednostek samorządowych.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach: Ewa Bryś, Andrzej Makowski i Mieczysław Skowron, którzy są zarazem radnymi Mysłowickiej Rady Seniorów.

Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych oraz do licznych dyskusji pomiędzy młodzieżą a seniorami, których wspólnym celem jest działanie na rzecz mieszkańców naszego miasta w duchu szeroko rozumianej solidarności międzyludzkiej w myśl zasady: jeden z drugim, jeden dla drugiego, nigdy jeden przeciw drugiemu… .

Tekst i zdjęcia: Mieczysław Skowron

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET