ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2018    /     TYCHY: III Piknik Weterana Policji w Ośrodku Trutowisko Murcki    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY: III Piknik Weterana Policji w Ośrodku Trutowisko Murcki

III Piknik Weterana Policji w Ośrodku Trutowisko Murcki

Doroczny Dzień Seniora Policyjnego obchodzony w ramach Święta Policji był znakomitą okazją do zorganizowania trzeciej już edycji Pikniku Weterana dla członków Koła nr 3 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Tychach i ich rodzin oraz sympatyków stowarzyszenia. W piątkowe popołudnie, 20 lipca, podobnie jak rok temu, na terenie znanego ośrodka szkoleniowo-hodowlanego Śląskiego Związku Pszczelarzy “Trutowisko Murcki” , malowniczo usytuowanego na polanie Hamerla w lesie murckowskim, zgromadziło się łącznie ponad 70 osób, których powitał w serdecznych słowach prezes SEiRP w Tychach, Tadeusz Szkarłat.
Gośćmi na tym spotkaniu byli : Janusz Sojka – naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Tychach, który reprezentował prezydenta miasta Andrzeja Dziubę, byli trzej komendanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach a jednocześnie członkowie tyskiego Koła nr 3 : mł.insp.w st.spocz.Stanisław Śmiałek, mł.insp.w st.spocz.Jan Rusek, mł.insp.w st.spocz.Ryszard Pietras oraz były komendant Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu a obecnie sekretarz tyskiego Koła nr 3 insp.w st.spocz.Bogusław Buliński. Gościliśmy także kilkuosobową delegację Koła nr 14 SEiRP w Czechowicach-Dziedzicach na czele z prezesem insp. w st. spocz.Edwardem Lesiewiczem.W pikniku uczestniczyli również funkcjonariusze policji zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji-Region IPA Tychy oraz członkowi Związku Zawodowego Pracowników Policji przy KMP Tychy.
Tradycyjnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów policjantów, którzy „odeszli na wieczną służbę”. Następnie J. Sojka odczytał list gratulacyjny od prezydenta miasta Tychy A. Dziuby i w jego imieniu wręczył prezesowi T. Szkarłatowi upominek w postaci obrazu. W dalszej części pikniku prezes Szkarłat i I wiceprezes Ryszard Pietras wręczyli legitymację członkowską Koła nr 3 SEiRP w Tychach emerytowanej funkcjonariuszce policji Krystynie Więcławiak z Tychów i legitymacje członków wspierających lędzinianom Mirosławowi Leszczykowi i Zygfrydowi Kosowskiemu. Wspomniany J. Sojka (były komendant Komendy Miejskiej Policji w Tychach) w czasie swojego wystąpienia wyraził wolę wstąpienia do Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Tychach.
Dalsza część spotkania miała już charakter biesiady towarzyskiej w stylowym drewnianym pawilonie Pszczelnik. Strawę duchową zapewnił w głównej mierze znakomity Zenon Stankiewicz, od roku członek wspierający tyskiego koła, który grał i śpiewał znane przeboje polskie i światowe, pieśni biesiadne i towarzyskie. Strawę w dosłownym tego słowa znaczeniu zapewnili biesiadnikom : firma cateringowa „Bistro Karlik” z Bierunia - ogromne i pyszne golonka, Piekarnia „Klimczok-Chrobok” z Bierunia – smakowite kołocze, skarbnik tyskiego koła Aleksandra Rosicka – smaczne „tuste”, a żona prezesa koła – Krystyna : znakomite ogórki kiszone. Nie zabrakło, oczywiście, kiełbasek i krupnioków z grilla oraz piwa z beczki, kawy, herbaty i napojów chłodzących.
Jeszcze przed wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników pikniku przed bramą ośrodka Trutowisko Murcki , które wykonali Marian Kuczmiński – fotograf stowarzyszenia oraz wspomniany M. Leszczyk, współpracownik prasy lokalnej, część biesiadników ruszyła ochoczo w tany. Potem było już tylko lepiej - gdy brakowało miejsca na podwyższeniu, to tańczono też pomiędzy stołami, a nawet przed pawilonem. Muzyk dwoił się i troił, a od czasu do czasu wspomagał go również w śpiewaniu lędzinianin Jerzy Mantaj, od roku członek wspierający tyskiego koła, który wespół z p. Zenonem bądź solo zaprezentował kilka starych przebojów, w tym utwory Czerwonych Gitar, a przede wszystkim pieśni i piosenki Czesława Niemena, bowiem nie darmo zwany jest od lat „lędzińskim Niemenem”. Pan Jurek kilkakrotnie zabawiał też towarzystwo opowiadaniem znakomitych dowcipów i śląskich wiców. Co ciekawe, niektóre panie, zachęcone występami p. Jurka, równie z od czasu do czasu włączały się w śpiewanie z p. Zenkiem.
Zabawa zabawą, ale dyscyplina musi być, więc o godz. 22-ej prezes T. Szkarłat zakończył imprezę i przy okazji serdecznie podziękował całemu zarządowi Koła za współorganizację pikniku, wspomnianemu J. Mantajowi za pomoc w jego przygotowanie, Z. Stankiewiczowi za wspaniałą oprawę muzyczną imprezy, a przede wszystkim wiceprezesowi zarządu ŚZP, lędzinianinowi Edmundowi Bryjokowi, pełniącemu zarazem funkcję kierownika ośrodka Trutowisko Murcki, za użyczenie terenu i pomieszczeń ośrodka oraz służenie wszelką pomocą podczas trwania całej imprezy.
Do zobaczenia za rok !
Mirosław Leszczyk.

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET