Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2018    /     Mysłowice: Spotkanie wigilijne 15 grudnia 2018     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice: Spotkanie wigilijne 15 grudnia 2018

Spotkanie wigilijne u mysłowickich emerytów policyjnych

15 grudnia 2018 r. członkowie i sympatycy mysłowickiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych kolejny już raz spotkali się przy wigilijnym stole, by zgodnie z tradycją podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno – noworoczne.

Spotkanie odbyło się pubie „U Waltra” , gdzie serwowano tradycyjne potrawy wigilijne.

Wśród zaproszonych gości byli m. in.: Dariusz Wojtowicz, prezydent Miasta Mysłowice, Wojciech Chmiel, pierwszy wiceprzewodniczący Rady Miasta Mysłowice, nadkomisarz Dariusz Koniak, Komendant Miejski Policji w Mysłowicach, Ryszard Mędrzyk, prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach, Krzysztof Duda, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Mysłowicach.

Chwilą ciszy uczczono pamięć Ś. p. Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli na tzw. „wieczną służbę” oraz policjantów, którzy zginęli na służbie.

Prowadzący spotkanie Mieczysław Skowron, prezes Zarządu Koła Stowarzyszenia w Mysłowicach wręczył listy gratulacyjne prezydentowi Miasta Mysłowice i pierwszemu wiceprzewodniczącemu Rady Miasta w związku z wyborem na funkcje samorządowe.

Miłym akcentem spotkania było także wręczenie gościom okolicznościowych medali z certyfikatem w związku z jubileuszem 10 – lecia Stowarzyszenia w Mysłowicach. Tegorocznych jubilatów uhonorowano upominkami w postaci świątecznych paczek.

Wręczono legitymacje nowoprzyjętym członkom Stowarzyszenia

Symboliczny opłatek, szczere i serdeczne życzenia oraz rodzinna atmosfera spotkania były okazją do wspomnień z czasów służby i refleksji nad nieubłaganie mijającym czasem.

Tekst: Mieczysław Skowron

Zdjęcia: Zbigniew Ziomka

 

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET