ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     TYCHY - AKCJA CHARYTATYWNA TYSKIEGO KOŁA S E I R P     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY - AKCJA CHARYTATYWNA TYSKIEGO KOŁA S E I R P

Odpowiadając na apel o pomoc dla 4-letniego Jasia Paszek, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni(SMA typ III),chorobę uniemożliwiającą samodzielne poruszanie się – z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Tychach rozpoczęto w lutym br. zbiórkę pieniędzy dla małego Jasia – syna asp.sztab.Piotra Paszek – policjanta z KMP w Tychach, w którą zaangażował się sekretarz Zarządu Koła SEiRP Mirosław Gluza. Podczas zebrania sprawozdawczego Koła, w czasie wycieczki do Wrocławia jak również podczas posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach a także na terenie Komendy Miejskiej Policji w Tychach ogółem uzbierano kwotę 611.87 złotych, która została wpłacona na konto Fundacji Gwiazda Nadziei w Katowicach nr konta 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000.

Darczyńcami byli zarówno emeryci i renciści policyjni jak też tyscy policjanci.

W dniu 5.07.2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach podczas posiedzenia Zarządu Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych odbyła się miła uroczystość w której uczestniczył mały Jaś w towarzystwie ojca. Prezes Zarządu Tadeusz Szkarłat w obecności członków Zarządu wręczył

asp.sztab.Piotrowi Paszek pamiątkowy czek, natomiast Jasio otrzymał prezent w postaci zabawki - samochodu policyjnego z napędem i sygnalizacją dżwiękową.

Akcja charytatywna emerytów i rencistów policyjnych w Tychach nie została zakończona i w dalszym ciągu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla Jasia.

 

 

Tekst: Tadeusz Szkarłat

Zdjęcia: Mirosław Gluza

 

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET