ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     MYSŁOWICE : Dzień Seniora Policyjnego    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Dzień Seniora Policyjnego

W dniu 25 sierpnia 2017 r. w restauracji "BRAKS" w Mysłowicach spotkali się emeryci i renciści policyjni wraz z rodzinami, by jak co roku uczcić "Dzień Seniora Policji". W spotkaniu uczestniczyli uprawnieni emeryci i renciści z mysłowickiego koła SEiRP oraz zaproszeni goście wśród których byli Edward Lasok - prezydent miasta Mysłowice, mł.insp. Roman Fitrzyk - I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach oraz Stanisław Wszołek - Dyrektor Ośrodka Szkoleń Zawodowych "Diagno-test"w Mysłowicach. Zarząd Wojewódzki stowarzyszenia reprezentowali prezes Piotr Stypa oraz skarbnik Jacek Jędryszek.

W części oficjalnej po przywitaniu i krótkim przedstawieniu celu spotkania, najbardziej zasłużonym koleżankom i kolegom wręczono odznaki honorowe Zarządu Wojewódzkiego oraz dyplomy. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez prezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Piotra Stypę, upominków okolicznościowych prezydentowi miasta, I zastępcy Komendanta Miejskiego Policji oraz dyrektorowi "Diagno-testu".

Chwilą ciszy uczczono pamięć tych koleżanek i kolegów, którzy w tym roku i w latach ubiegłych odeszli na tzw. "wieczną służbę".

Część nieoficjalna uroczystości to degustacja potraw i wypieków, zabawa przy muzyce mechanicznej oraz rozmowy i wspomnienia z czasów służby. W zgodnej opinii uczestników, tego typu spotkania są zawsze oczekiwane przez środowisko gdyż integrują nir tylko emerytów i rencistów policyjnych lecz także ich rodziny.

 

Zbigniew Ziomka

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET