Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Polemiki, opinie i przemyślenia...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2018    /     Zbigniew Ziomka: Epizod filmowy Benka    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Zbigniew Ziomka: Epizod filmowy Benka

Benka Kamińskiego założyciela i aktywnego członka koła nr 27 SEiRP w Mysłowicach spotkała niecodzienna przygoda. Zagrał rolę kościelnego w filmie fabularno-biograficznym "GWIAZDY", reżyserowanym przez Jana Kidawę Błońskiego. Film, który na ekranach ukaże się w połowie 2016 r. opowiada o słynnym piłkarzu Górnika Zabrze lat siedemdziesiątych - Janie Banasiu. Scena w której Benek występuje, przedstawia pogrzeb przyjaciela rodziny - najprawdopodobniej Helmuta Danisza. W filmie grają m. in. Magdalena Cielecka znana z filmu "Samotność w sieci", Karolina Szymanek oraz Mateusz Kościukiewicz.

Moja przygoda z filmem to czysty przypadek - opowiada Benek Kamiński. Będąc w mysłowickim markecie "Real" natknąłem się na casting i z głupia frant wziąłem w nim udział. Nie wiedziałem jaki to ma być film, kiedy kręcone będą sceny i czy nie jest to aby żart. Po kilku miesiącach otrzymałem zaproszenie nie wierząc, że taki stary facet jak ja może się do czegoś przydać. Postanowiłem stawić czoła wyzwaniu i zgłosiłem się na miejscu zbiórki w Zabrzu na ul. Pyskowickiej. Wezwany przez reżysera ubrałem komżę i wraz z innymi udałem się na plan zdjęciowy na cmentarz w Zabrzu Mikulczycach. Kapłana gra posługujący na codzień w Mysłowicach Ławkach ks. Andrzej.

Czy to nie paradoks, że były glina będzie kościelnym - śmieje się Benek. Z wyczuwalną dumą w głosie dodaje jednocześnie, że było to dla niego ciekawe przeżycie, dostarczające wielu pozytywnych doznań. Możliwość osobistego poznania aktorów - w tym Magdaleny Cieleckiej oraz obejrzenie z bliska procesu powstawania filmu to nowe doświadczenie, którego nie doznaje się codziennie.

Życzymy Benkowi powodzenia i kolejnych ról, granych nie tylko w życiu, lecz także na ekranie. 

 

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET