ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     PIEKARY ŚL.:Rejs po kanale gliwickim.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PIEKARY ŚL.:Rejs po kanale gliwickim.

         W ostatnią sobotę kwietnia świętowaliśmy 5 urodziny mariny Gliwice. Dzięki współpracy pomiędzy zarządami Kół z Lublińca i Piekar Śląskich, mogliśmy udać się w rejs po kanale gliwickim z przeprawą przez śluzę w Gliwicach Łabędy. Obsługa mariny powitała nas urodzinowym tortem a oczekiwanie na rejs i czas po nim wypełniła muzyka i konkursy.

Kanał Gliwicki powstał w latach 1935-1939 w miejsce powstałego w 1937 roku kanału kłodnickiego. Ma długość 40,6km łącząc Odrę w Kędzierzynie -Koźlu z portem w Gliwicach, posiada 6 śluz które regulują różnicę wysokości poziomu wody wynoszącą 43,6 m pomiędzy jego początkiem a końcem. Deszczowy kwiecień nie zachęcał do jakichkolwiek wyjazdów a dla nas tradycyjnie zaświeciło słońce i pomimo chłodu był to jedyny słoneczny weekend.

W świetnych nastrojach wracaliśmy do domu planując następne wyjazdy i to niekoniecznie te dalekie bo przecież tyle ciekawych miejsc jest wokół nas.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET