ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Polemiki, opinie i przemyślenia...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2018    /     Zbigniew Ziomka: Wiosenne uroki    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Zbigniew Ziomka: Wiosenne uroki

             Wiosna w strefie klimatu umiarkowanego jest jedną z czterech pór roku, która charakteryzuje się umiarkowaną dobową temperaturą powietrza z tendencją do rosnącej. Rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do przesilenia letniego. O tej porze roku nierzadko temperatura powietrza spada poniżej 0 oC, co niekorzystnie wpływa na wegetację roślin, zwłaszcza kwitnących.

Obecnie jest pełnia wiosny. Po kwietniowych i majowych przymrozkach oraz chłodach soczysta zieleń i kwiaty pokryły duże połacie naszego pięknego kraju. Zmienił się wygląd i estetyka ogrodów i przydomowych działek, które nierzadko użytkowane są przez emerytów i rencistów, w tym policyjnych. Ptaki budują gniazda, wydając na świat swoje potomstwo a ich śpiew zachwyca i poprawia nastrój. Wiosną wszystko wydaje się piękniejsze i radośniejsze, co napawa optymizmem i "ładuje akumulatory" po zimowej stagnacji.

Wprawdzie wiele gatunków kwiatów już przekwitło, lecz wciąż wiele jeszcze kwitnie w pełni, lub rozpoczyna kwitnienie jak m. in. bzy, kaliny, azalie, rododendrony, jaśminy czy akacje. Wiosna jako niepowtarzalna i chyba najpiękniejsza pora roku urzeka nas całą gamą barw, kolorów i soczystej zieleni co sprawia, że nawet czas staje się kolorowy.

W załączeniu kilka zdjęć potwierdzających to, że wiosna jest piękna i kolorowa.

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET