Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2019    /     Katowice:Dzień Kobiet    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Katowice:Dzień Kobiet

Dzień Kobiet’2019.

 

                W dniu 8 marca 2019 r. w sali konferencyjnej KWP w Katowicach (sala przy kasynie), miało miejsce spotkanie - z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet - członkiń Koła Miejskiego Nr 12 SEiRP w Katowicach. W zorganizowanej przez Zarząd Koła imprezie wzięło udział 87 członków Koła . Zebranych przywitał i złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, kobiecej reprezentacji członków Koła w dniu Międzynarodowego Święta Kobiet,  Prezes Zarządu Koła  - Ryszard PURZYŃSKI. Następnie  Prezes PURZYŃSKI  równie serdecznie powitał honorowych gości spotkania, którymi  byli:

                - Komendant Miejski Policji w Katowicach - insp. Paweł BARSKI oraz

                - Przewodniczący NSZZ Policjantów KMP w Katowicach - st. asp. sztab. Jacek PROKOP.

 

                Pan Komendant BARSKI do życzeń składanych beneficjentkom uroczystego spotkania dołączył zaproszenia do udziału w imprezie artystycznej w katowickim Spodku, na której wystąpi popularny piosenkarz  Andrzej „Piasek” Piaseczny. 

                Jednocześnie insp. Paweł BARSKI przekazał Zarządowi Koła Nr 12 w Katowicach do użytkowania komputer typu laptop, niezbędny do audiowizualnego wspomagania oficjalnych i nieoficjalnych uroczystości w Kole Nr 12, za co zgromadzeni nagrodzili go gorącymi oklaskami .

                Ponadto, z inicjatywy pana Komendanta BARSKIEGO, na spotkaniu wystąpiła z interesującą prelekcją pod nazwą „Bezpieczni seniorzy” sierż. sztab. Agnieszka KRZYSZTOFIK  z Wydziału Prewencji  KMP w Katowicach. Tematyka i prowadzenie prelekcji było na tyle interesujące, iż prezes Zarządu Koła zapowiedział, że również w przyszłości podobne spotkania informacyjno-edukacyjne z udziałem sierż. sztab. Agnieszki KRZYSZTOFIK będą realizowane. Należy dodać, iż po prelekcji seniorzy otrzymali szereg przydatnych elementów wspomagających bezpieczeństwo na drodze np. akcesoria odblaskowe.

                Następnie uczestnicy spotkania spożyli smaczny posiłek, a przy muzyce i towarzyskich rozmowach, męscy przedstawiciele Koła wręczyli paniom drobne, słodkie upominki okraszone stosownymi życzeniami.

                W-ce Prezes Zarządu Koła-Ewa Macek podziękowała w imieniu damskich przedstawicielek panu Komendantowi-insp.Pawłowi Barskiemu  za niespodziewane, ale jakże miłe i sympatyczne gesty wobec Koła Miejskiego Nr 12 SEiRP w Katowicach,a Prezesowi  Koła-Ryszardowi Purzyńskiemu i męskiej części Zarządu za upominki i wspaniałą organizację pow.imprezy.

 

Autor.Jacek Przybylak

zdjęcia- Roman Hładun

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET