ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kraju...    /     Archiwum 2018    /     Z mundurowymi korzeniami.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Z mundurowymi korzeniami.

W 1975 roku kilku piekarskich milicjantów wśród których był sierż. Eugeniusz Gorzędowski, zainicjowało budowę boiska szkolnego przy szkole podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich. Upływ czasu zrobił swoje i dziś boiska nie spełniają już swojej roli.

Po czterdziestu latach, wnuk wspomnianego wyżej sierżanta a jednocześnie chrześniak prezesa piekarskiego koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych , niespełna 25 letni Tomasz Gorzędowski, opracował i wdrożył do realizacji projekt MotoSamSara.pl który ma 2 cele,

  1. samotna podróż motocyklem dookoła świata

  2. zebranie funduszy na budowę nowego boiska dla dzieci z MSP nr 5 w Piekarach Śl.

W dniu 4 czerwca po trzech latach przygotowań Tomek Gorzędowski wyruszył w swoją podróż. Na terenie MSP nr 5 żegnali go koledzy, rodzina, uczniowie i grono pedagogiczne szkoły, władze miasta, policjanci, strażacy i motocykliści.

Tomek do dziś (01.07.2016r) przejechał ponad 7 tys. kilometrów i teraz czeka na przelot do USA. Przed nim jeszcze 30 państw i ponad 40 tys. kilometrów na których musi radzić sobie sam.

Więcej informacji i przebieg jego podróży można obserwować na

 

https://motosamsara.pl

https://pomagam.pl/motosamsara

https://www.youtube.com/watch?v=aGyTsOUCoxU

https://www.pozytywni.co.uk/tomasz-gorzetowski-i-projekt-motosamsara-pl/

https://fundacjadrogizycia.pl/index.php/2015/08/14/projekt-motosamsara/

 

Tekst : Piotr Budzyń

Zdjęcia : Adam Jakubiak, Anna Budzyń

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET