Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Święto Policji 2021 w Mysłowicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Święto Policji 2021 w Mysłowicach

Święto  Policji  2021  w Mysłowicach

 

W lipcu, jak co roku, policjanci obchodzili swoje święto, które formalnie przypada na dzień 24 lipca.

14 lipca w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury  odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Mysłowicach. Były to obchody    102. rocznicy powstania Policji Państwowej. Z uwagi na obostrzenia związane    z epidemią uroczystość odbyła się w ograniczonym składzie. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, miejscowej prokuratury, kierownictwo mysłowickiej komendy, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów oraz policjanci i pracownicy cywilni mysłowickiej komendy. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło Nr 27 w Mysłowicach reprezentowała Kol. Sylwia Romaniuk, wiceprezes Zarządu Koła.

 

Po złożeniu meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji, podinspektorowi Dariuszowi Koniakowi przez dowódcę uroczystości i odtworzeniu hymnu państwowego, chwilą ciszy uczczono śmierć zastrzelonego na służbie aspiranta Michała Kędzierskiego z Raciborza oraz wszystkich policjantów poległych na służbie. Odegrany został sygnał „Śpij kolego”.

 

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach w swoim wystąpieniu podkreślił wagę obchodzonego święta, podziękował swoim podwładnym za trud pełnionej służby, zaangażowanie i poświęcenie w trudnym czasie pandemii.  Podziękowania za współpracę i wspieranie mysłowickiej policji popłynęły od zaproszonych gości, którzy zamiast kwiatów wręczyli Komendantowi artykuły    i przybory szkolne z przeznaczeniem dla dzieci z miejscowego Domu Dziecka.

 

Kol. Sylwia Romaniuk w imieniu Zarządu Koła podziękowała za współpracę, wręczając Komendantowi Miejskiemu Policji, podinspektorowi Dariuszowi Koniakowi okolicznościowy list gratulacyjny.  Ponadto udekorowała Komendanta Honorową Odznaką Zarządu Oddziału Wojewódzkiego.

 

 

Tekst:  Mieczysław Skowron

Zdjęcia: KMP  Mysłowice

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET