ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     PIEKARY SLĄSKIE : .Tradycyjne spotkanie opłatkowe.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PIEKARY SLĄSKIE : .Tradycyjne spotkanie opłatkowe.

               Piekarskie Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych od wielu lat organizuje spotkania opłatkowe na które przybywa większość członków koła, tak było i w tym roku.

10 grudnia w restauracji Monte Carlo, prezes Koła Piotr Budzyń powitał zaproszonych gości Prezydent Miasta Piekary Śląskie Panią Sławę Umińską Duraj, Komendanta KMP w Piekarach Śląskich mł.insp. Krzysztofa Nowakowskiego i jego zastępcę mł.insp. Andrzeja Brzozowskiego, przewodniczącego NSZZ Policjantów w Piekarach Śląskich kom. Mariusza Kasprzaka, wice prezesa ZW SEiRP w Katowicach Mieczysława Skowron, kapelana policji Joachima Gondro, prezesa sekcji strzeleckiej MOSIR w Piekarach Śląskich Mariana Wolskiego, prezesa sekcji wędkarskiej MOSIR w Piekarach Śląskich Andrzeja Dziwis, oraz delegację Koła SEiRP w Lublińcu na czele z prezesem Krzysztofem Cieluch.

Obrzęd łamania się opłatkiem, po modlitwie poprowadził kapelan Joachim Gondro podkreślając wyjątkowość okresu Świąt Bożego Narodzenia, ich rodzinny charakter, czas radości ale i zadumy oraz pamięci między innymi o tych co odeszli. Wraz ze słodkim upominkiem życzenia świąteczne złożyła Pani Prezydent, oraz panowie Komendanci i pozostali goście.

Po uroczystym obiedzie przy smacznych wypiekach naszych koleżanek Teresy Nogackiej i Anny Dembeckiej wspominaliśmy spotkania, wycieczki rocznice i przeżycia minionego roku, w czym pomocna była prezentacja kilkuset slajdów.

Spotkanie w tak dużym gronie było okazją do uhonorowania odznaczeniem Zarządu Głównego SEiRP „ Za zasługi” z dyplomem Edwarda Kubicy. Naszemu artyście malarzowi odznaczenie wręczył wiceprezes ZW SEiRP w Katowicach Mieczysław Skowron.

Spotkanie trwające do późnego wieczora, zakończyło tegoroczny okres działalności naszego Koła, teraz kilka dni odpoczynku w gronie rodzinnym a od Nowego Roku wznawiamy swoją aktywność, bo jeszcze tyle jest do zrobienia.

 

Tekst : Piotr Budzyń

Zdj : Gabriela Budzyń , Jan Falba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET