ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     MYSŁOWICE : Dzień Seniora w Mysłowicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Dzień Seniora w Mysłowicach

20 maja br. w Mysłowicach odbył się pierwszy Dzień Seniora. Głównym celem tej imprezy było „wyciągnięcie” ludzi z domów po to, by się wspólnie pobawić i co ważne – połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wydarzeniu towarzyszyła nie tylko zabawa, ponieważ poruszano także poważne i bardzo istotne dla starszych osób tematy. Każdy mógł sobie zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, wykonać spirometrię. Duży nacisk położono także na bezpieczeństwo seniorów, będących grupą społeczną szczególnie narażoną na działalność oszustów. Jak nie dać się nabrać – radzili policjanci z mysłowickiej komendy oraz rzecznik praw konsumenta. Seniorzy mogli odebrać „Kopertę życia” i inne materiały dot. szeroko rozumianej prewencji. Dobrą radą służyli także strażnicy miejscy, którzy zaprezentowali pokaz swoich umiejętności w sztukach walki i podzielili się technikami samoobrony. Dzień Seniora urozmaicili też strażacy z PSP, przygotowując pokaz akcji ratunkowej.

Seniorzy nie pierwszy raz udowodnili, że nie brakuje im dystansu, luzu, wigoru i poczucia humoru. Panie wystąpiły w pięknych strojach i zaprezentowały pokaz mody retro, panowie natomiast zmierzyli się w przeciąganiu liny, można było też pograć w zapomnianą dziś już grę, jaką jest cymbergaj. Zabawa taneczna była zwieńczeniem wieczoru.

Zaproszenie do udziału w świętowaniu seniorów przyjęły osoby z zaprzyjaźnionych rad seniorów z ościennych miast.

Zorganizowanie Dnia Seniora to inicjatywa Mysłowickiej Rady Seniorów, w tym m. in. jej radnych – Mieczysława Skowrona i Andrzeja Makowskiego, którzy są członkami Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach.

 

 

Tekst: Alina i Mieczysław Skowron.

Zdjęcia: Dariusz Opatrzyk z KMP w Mysłowicach

i Mieczysław Skowron.

 

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET