Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     KOMUNIKATY    /     List do emerytów mundurowych.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

List do emerytów mundurowych.

List do emerytów mundurowych.

Warszawa, 16 marca 2020 r.

Szanowne, Szanowni!
Represjonowani!

Zwracam się do Was w kolejną miesięcznicę uchwalenia haniebnej ustawy represyjnej. Piszę w szczególnym czasie, gdy wszyscy czujemy ogromną odpowiedzialność za zdrowie i życie naszych najbliższych, rodzin, przyjaciół, sąsiadów i całej naszej społeczności. Emerytom mundurowym nie muszę wyjaśniać jak poważna jest sytuacja. Wiecie doskonale, że mamy obowiązek przestrzegać wszystkich zaleceń, które formułują służby odpowiedzialne za walkę z pandemią. Jesteście w grupie wysokiego ryzyka. Nie lekceważcie zagrożenia, jeśli możecie zastosujcie dobrowolną kwarantannę. Gdyby okazało się, że macie problem z zaopatrzeniem, śmiało informujcie o tym lokalne struktury Lewicy. Nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy. Postaramy się dostarczyć zakupy pod wskazany adres. Zadbajcie o wszystkich emerytów mundurowych, o których wiecie. Sprawdźcie, czy nie potrzebują pomocy. Wasze wzajemne zainteresowanie ma również znaczenie psychologiczne. Niech nikt nie czuje się samotny i opuszczony!

Nie ulegajcie pod żadnym pozorem rozsiewanym powszechnie dezinformacjom. Nie dajcie się zwariować, pilnujcie, żeby nikt z Waszych bliskich i znajomych nie padł ofiarą oszustw i dezinformacji. Nie ma póki co żadnego cudownego leku/szczepionki na koronawirusa, każdy kto usiłuje go Wam sprzedać, jest oszustem. Zwierzęta nie przenoszą wirusa, każdy kto tak twierdzi, jest świadomym lub nieświadomym dystrybutorem bardzo szkodliwego kłamstwa i paniki. Jeśli będziecie potrzebowali pomocy w związku z Waszymi czworonogami, zwróćcie się o pomoc do lokalnych struktur Lewicy. Na pewno wspólnie sobie z tym poradzimy.

Nasze sprawy zostają odroczone w czasie. Tak postąpił Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny. Niestety, nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy dziś skupić się na Waszym bezpieczeństwie, na Waszym `zdrowiu. Zachowajcie maksimum czujności i zdrowego rozsądku. Jako osoby o szczególnych kompetencjach i umiejętnościach, postarajcie się służyć, w miarę możliwości, swoją wiedzą lokalnej społeczności. Znacie procedury, rozumiecie zagrożenie. Działajcie z rozwagą i zgodnie z zaleceniami upoważnionych organów.

Dziękuję za owocne spotkania w Otwocku, Lublinie, Chełmie i Lęborku.

Wszystkich, którzy wybierali się na nasze spotkania w Tarnowie, Legnicy, Łomży i Radomiu przepraszam. Zostały odwołane dla wspólnego dobra. Jak tylko sytuacja się uspokoi, przyjadę.

Jestem, jak zwykle, do Waszej dyspozycji.

Do rychłego zobaczenia,

Andrzej Rozenek /-/


Projekt i wykonanie: InforpolNET