Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Czechowicach – Dziedzicach Wycieczka do Międzybrodzia    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Czechowicach – Dziedzicach Wycieczka do Międzybrodzia

Międzybrodzie

czyli wycieczka po ostatnie tchnienia lata

 

W dniach 17 – 18 września 2022 roku nowo wybrany Zarząd Koła Nr 14 w Czechowicach – Dziedzicach, postanowił celebrować ze swoimi członkami i zaproszonymi gośćmi , nowe otwarcie , w urokliwych plenerach Beskidów, w Domu Wczasowym WIDOK , nomen omen z pięknym widokiem na góry i Jezioro Żywieckie.

Wśród zaproszonych gości powitano wiceprezeskę Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEIRP w Katowicach Koleżankę Ewę MACEK i Annę KRASUCKĄ.

W trakcie uroczystej kolacji „katowiczanki” wręczyły na ręce prezesa Edwarda LESIEWICZA upominek w postaci obrazu pochodzącego z Pleneru Malarskiego organizowanego rokrocznie pod patronatem ZOW w Katowicach. Dziękując, prezes zapewnił że znajdzie on ( obraz) poczesne miejsce w siedzibie Koła.

Pogoda była kapryśna , słońce na przemian z deszczem, ale nie powstrzymało to uczestników od spacerów, podziwiania widoków i raczenia się czystym górskim powietrzem. Zgromadzona w ten sposób energia znalazła upust w czasie wieczoru integracyjnego , okraszonego smacznym jedzeniem i żywiołową zabawą taneczną na świetnie nagłośnionej i iluminowanej sali dyskotekowej.

Następnego dnia po śniadaniu , uczestnicy, każdy na swój sposób , regenerowali nadwątlone integracją siły. Jedni toczyli zacięte pojedynki na stołach piłkarzyków, drudzy po powrocie ze spaceru chwalili się plonem zebranych grzybów.

Ostatnim akcentem wycieczki był wspólny obiad po którym nastąpiły gremialne pożegnania i wzajemne życzenia rychłego ponownego spotkania. Prezes podziękował wszystkim za stworzenie fantastycznej , prawdziwie rekreacyjnej atmosfery która pozwoliła chociażby na krótki czas pobytu oderwać się od problemów dnia codziennego .

 

Tekst: E. Lesiewicz/ Zdjęcia: uczestnicy.

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET