Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z prac Zarządu Wojewódzkiego    /     80. rocznica Zbrodni Katyńskiej    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

 

21 kwietnia 2023 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przed Grobem Policjanta Polskiego odbyła się podniosła uroczystość w celu upamiętnienia            80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. 80 lat temu na terenie Rosji Sowieckiej zamordowano na rozkaz Stalina ponad 20 tys. obywateli polskich, w tym w szczególności żołnierzy                   i policjantów.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele rodzin, których przodkowie ponieśli śmierć męczeńską tylko dlatego, że byli Polakami; przedstawiciele władz wojewódzkich          i lokalnych; przedstawiciele służb mundurowych z KGP i KWP z zastępcą Komendanta Głównego i Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach, nadinspektorem Romanem Rabsztynem na czele; przedstawiciele duchowieństwa, poczty sztandarowe, Kompania Honorowa KWP w Katowicach, młodzież oraz mieszkańcy Katowic i nie tylko.

Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych reprezentowali: Mieczysław Skowron, prezes Zarządu oraz Henryk Mikosz, wiceprezes Zarządu.

Po okolicznościowej modlitwie wręczono odznaczenia, odbył się Apel Pamięci, salwa honorowa. Uroczystość uświetnił patriotyczny występ dzieci ze SP we Wrocławiu.

 

Tekst: Mieczysław Skowron

Zdjęcia: Mieczysław Skowron i organizatorzy uroczystości.

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET