Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2019    /     Mysłowice:Obchody święta Konstytucji 3 maja     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice:Obchody święta Konstytucji 3 maja

Obchody święta Konstytucji 3 maja w Mysłowicach

 

Od uroczystej mszy św. za Ojczyznę odprawionej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęły się w Mysłowicach obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Po mszy odbył się przemarsz ulicami miasta z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli miejskich jednostek i organizacji, szkół, służb mundurowych, mieszkańców.

W uroczystościach wzięli również udział parlamentarzyści Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach reprezentowali: Andrzej Makowski, pierwszy wiceprezes Zarządu Koła oraz Anna  Wieczorek, członkini Zarządu Koła.                                                                                             

W miejscach pamięci narodowej złożono kwiaty i zapalono znicze. Uroczystościom towarzyszyła orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Mysłowice – Wesoła”.

            W godzinach popołudniowych, mimo nienajlepszej pogody, mieszkańcy spędzili aktywnie czas na festynach i okolicznościowych spotkaniach.

 

Tekst: Mieczysław Skowron

Zdjęcia: UM  Mysłowice

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET