ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     KATOWICE : Zbiórka podpisów poparcia dla OKIU    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

KATOWICE : Zbiórka podpisów poparcia dla OKIU

        W dniu dzisiejszym,tj. 04.12.2017 r. członkowie SEiRP , osoby wspierające środowisko represjonowanych mundurowych woj.śląskiego rozpoczęli zbiórkę podpisów pod OIU FSSM RP w Katowicach, w Rynku przy Teatrze Śląskim.Duże wsparcie otrzymaliśmy od KOD w Katowicach,który użyczył nam namiotu do zbiórki podpisów. Mieliśmy także wsparcie  członka Zarządu SLD- Pana Jakuba Nowaka, który aktywnie pomagał w wym.zbiórce.

Pomimo licznych obowiązków zaszczycili nas swoją obecnością Posłowie na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej- Pani Ewa Kołodziej i Pan Marek Wójcik, którzy nam aktywnie pomagają w zbieraniu podpisów pod OIU.Była też z nami do końca mama koleżanki pokrzywdzonej ustawą z 16.12.2016r.,która ukończyła 77 lat.

Należy podkreślić,że w ciągu 3 godzin zebraliśmy ponad 200 podpisów. Zarówno osoby starsze jak i młodzież/studenci/ bardzo chętnie skladali podpisy pod OIU.

Popierają naszą aktywność i podkreślali,że emerytury,renty inwalidzkie i renty rodzinne są prawami nabytymi i nie należy ich obniżać. Zaznaczali,iż praca w służbach mundurowych jest bardzo

ciężka i niebezpieczna. Pomimo złej pogody wśród ludzi było duże zainteresowanie .

Naszym hasłem jest: STOP!!! BEZPRAWIU!!! POMÓŻ NAM.

APELUJEMY I ZACHĘCAMY DO TAKICH AKCJI. WYJDŻMY DO LUDZI.

Będziemy na bieżąco informować o zbiórce podpisów pod OIU w Katowicach.

W załączeniu galeria zdjęć.

 

 

Koordynator

Śląskiego Komitetu Protestacyjnego FSSM RP

Ewa Macek

 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET