Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Mysłowice koło 18:Obchody Święta Niepodległości     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice koło 18:Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Mysłowicach

 

11 listopada b. r. w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Mysłowicach odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W godzinach rannych delegacje złożyły kwiaty w Powstańczej Strefie Pamięci przy tablicach upamiętniających powstańców śląskich, górników poległych w czasie I powstania śląskiego, które rozpoczęło się w Mysłowicach. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem prymasa, kardynała Augusta Hlonda.

O godz. 9.30 w kościele p. w. Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach – Brzęczkowicach została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, organizacji pozarządowych, pocztów sztandarowych i licznie przybyłych mieszkańców.

W uroczystościach – jak co roku - uczestniczyła delegacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych reprezentująca Zarząd Wojewódzki w Katowicach oraz Zarząd Koła Nr 27 w Mysłowicach.

O godz. 11.00 na Promenadzie w Mysłowicach odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, którą Mysłowice otrzymały w ramach projektu rządowego „Pod biało – czerwoną”. Celem tego projektu jest uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny oraz upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

Po oficjalnych uroczystościach w mieście odbyły się festyny, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy miasta i nie tylko.

 

Tekst: Alina Skowron

Zdjęcia: organizatorzy uroczystości

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET