Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kraju...    /     Posiedzenie Śląskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Posiedzenie Śląskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów
Posiedzenie
Śląskiej Delegatury Obywatelskiego
Parlamentu Seniorów
 
31 sierpnia 2021 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyły się obrady Śląskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Organizatorami konferencji byli: Zuzanna Geike, przewodnicząca Delegatury; Mieczysław Skowron, sekretarz Delegatury oraz Jan Dziedzic, wiceprzewodniczący Śląskiej Rady ds. Seniorów. Nieocenioną pomocą wykazała się Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Warszawie.
 
W konferencji udział wzięli delegacji OPS z całego województwa śląskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Śląskiej Rady ds. Seniorów.
 
Delegaci z udziałem zaproszonych gości dyskutowali na temat sytuacji seniorów w regionie, kraju, ich aktywności w różnych dziedzinach życia oraz na temat przygotowań do VII Sesji Plenarnej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która odbędzie się 4 października b. r. w Senacie RP.
 
Po części oficjalnej wystąpił wspaniały duet śpiewaczy „Romantica”, który uświetnił całe spotkanie. Seniorzy świetnie się bawili. Zarówno podczas jak i po obiedzie w gościnnym Muzeum Śląskim dyskusji, wspomnień było co niemiara.
Można powiedzieć, że seniorzy po trudach pandemii powrócili do normalności.

 

Tekst: Mieczysław Skowron

Zdjęcia: Alina Skowron

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET