Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     KOMUNIKATY    /     ARCHIWUM    /     Rok 2019    /     Podziękowania dla KRYSTYNA ŁYBACKA    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Podziękowania dla KRYSTYNA ŁYBACKA

Szanowna  Pani 

Poseł  dr KRYSTYNA ŁYBACKA

Pragniemy wyrazić wdzięczność i zarazem podziękować Pani za  okazane    wsparcie , zaangażowanie i wszelkie działania , które Pani podjęła lub inicjowała  na rzecz środowiska mundurowego.

Od 1991 do 2014 nieprzerwanie będąc w Sejmie oraz jako deputowana  w Parlamencie Europejskim  VIII kadencji wyróżniała się Pani pracowitością , szacunkiem dla wyborców oraz ich dobrze pojętym interesem ,w tym mundurowych.

Zaangażowanie Pani  dostrzeżono w 2019 roku  kiedy została Pani uznana  za najbardziej pracowitego europosła w kategorii edukacja, kultura i media w ramach plebiscytu MEP Awards organizowanego przez „The Parliament Magazine[.

Pani wiedza  była wsparciem  dla emerytów mundurowych szczególnie w ostatnim latach, w  sprawie  dla nas tak fundamentalnej jaką jest obrona funkcjonariuszy wykluczonych ustawa represyjną.

Dziękujemy Pani,jak i  europosłom:prof.Bogusławowi Liberadzkiemu i dr Januszowi Zemke za zaproszenie i zorganizowanie wysłuchania pt.” Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce”28 lutego 2018 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz zaproszonym eurodeputowanym z 4 komisji PE,którzy uznali,że łamanie podstawowych praw obywateli jest to nie tylko wewnętrzny problem Polski ale całej Unii Europejskiej.

Dziękujemy także Pani jak i wym.europosłom za wystąpienie z wnioskiem do Przewodniczących Komisji Europejskiej w celu podjęcia przez KE rozmów z polskim Rządem w sprawie ustawy represyjnej,która narusza zasady demokratycznego państwa prawa.

 Jesteśmy wdzięczni, że  znalazła Pani czas i zechciała zaangażować się w nasze sprawy .

Czas spędzony w Pani towarzystwie był dla nas niezwykle ważny i cenny. Pani serdeczność pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci.

 

Opr. ZW SEiRP Katowice- E.Macek i B.Wójcik


Projekt i wykonanie: InforpolNET