Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Mysłowice posiedzenie wyjazdowe    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice posiedzenie wyjazdowe

Mysłowice, 05 września 2022 r.

 


 

WYJAZDOWE POSIEDZENIE ZARZĄDU KOŁA NR 27 SEiRP

 

W MYSŁOWICACH KOŃCZĄCE KADENCJĘ

 

W LATACH 2018-2022 .


 

Od 02 do 04 września 2022 r. ustępujący Zarząd Koła Nr 27 SEiRP w Mysłowicach na zakończenie kadencji w latach 2018-2022 w ramach wycieczki odwiedził Wisłę i okolice. Niestety w wycieczce nie mógł uczestniczyć ustępujący Prezes Mieczysław Skowron wraz z małżonką Aliną Skowron, ponieważ otrzymali wyczekiwany od trzech lat wyjazd do sanatorium w Ciechocinku w tym samym czasie.


 

Wisła jest ważnym ośrodkiem sportowym, wypoczynkowym i turystycznym w Beskidzie Śląskim, słynie także z interesujących zabytkowych budowli. Mieszkaliśmy w Domu Wczasowym „Limba” usytuowanym na wzniesieniu, z okien hotelu rozciągały się piękne górskie krajobrazy. Wieczór 02 września spędziliśmy na góralskim grillowaniu przy ognisku i piosence. Następnego dnia po pysznym śniadaniu przyjechała po nas Zielona Ciuchcia Wiślańska, która zawiozła nas w czarujące miejsca przemierzając trasę : Wisła Centrum – skocznia narciarska im. Adama Małysza – Mała i Duża Zapora – Zameczek Prezydencki – Wodospad – Wisła Centrum. W trakcie przejażdżki oprócz podziwiania pięknych krajobrazów i widoków słuchaliśmy informacji na temat zarówno dawnych jak i bardziej współczesnych historii Wisły.


 

Po tej wspanialej przejażdżce zwiedzaliśmy Wisłę pieszo w grupach i indywidualnie docierając do interesujących nas miejsc. Spacerowaliśmy Aleją Gwiazd Sportu, odwiedziliśmy Amfiteatr im. Stanislawa Hadyny. Aleja Gwiazd Sportu została utworzona dla upamiętnienia otwarcia skoczni im. Adama Małysza w Malince. Aleję tworzą pamiątkowe tablice wykonane z brązu, wmurowane na głównym deptaku przy wiślańskim rynku. Amfiteatr położony jest blisko Placu B. Hoffa i tuż przy deptaku biegnącym wzdłuż rzeki Wisła. Po renowacji obiekt posiada zadaszenie i wygodne miejsca siedzące. Wokół znaleźć można liczne punkty gastronomiczne. W tym miejscu odbywa się wiele występów, pokazów i plenerowych imprez. Najpopularniejszą z nich jest coroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej, jedna z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Europie. Amfiteatr mieści około 2500 widzów. Wypady na Wiślański Rynek kończyły się oczywiście na szarlotce na ciepło z lodami i bitą śmietaną w cukierence „U Janeczki”.

Oczywiście zdobyliśmy także szczyt, a mianowicie wjechaliśmy kolejką krzesełkową na Skolnity, który jest nazywany „Dachem Wisły” bowiem górna stacja kolei położona jest na wysokości 660 m.n.p.m. Wyjeżdżając koleją krzesełkową do góry zostajemy urzeczeni zapierającym dech w piersiach widokiem miasta, które świetnie prezentuje się o każdej porze roku.

Jak zwykle pozostały niesamowite wrażenia.

Tekst : Sylwia Romaniuk

Zdjęcia: Jerzy Romaniuk, Krzysztof Debudaj

 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET