ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     PIEKARY SLASKIE : Święto Policji     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PIEKARY SLASKIE : Święto Policji

W dniu 14 lipca 2016 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zorganizowano obchody Święta Policji. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta na czele z Panią Prezydent Sławą Umińską-Duraj, delegacje instytucji samorządowych, sądu, prokuratury, zakładów pracy, szpitali i szkół. Przybyli Komendanci Miejscy Policji sąsiednich jednostek oraz Komendanci Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, nie zabrakło też przedstawicieli piekarskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Po złożeniu meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romanowi Rabsztyn, głos zabrał Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich mł.insp. Marek Nowakowski, który podziękował wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym za codzienną służbę oraz za osiągane bardzo wysokie wyniki. Podziękował Pani Prezydent i władzom miasta za doskonałą współpracę, podkreślił że KMP w Piekarach Śląskich jest swoistą kuźnią kadr, czego najlepszym przykładem są uczestniczący w tych uroczystościach Komendanci, podkreślił również wielką rolę policyjnych emerytów, którzy byli wzorem dla młodych funkcjonariuszy i nadal aktywnie uczestniczą w życiu jednostki. Następnie głos zabrali goście po czym przystąpiono do wręczenia aktów nominacji. Całość uroczystości uświetniła orkiestra Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, która na zakończenie dała krótki koncert.

Po zakończeniu uroczystości odbył się festyn w którym uczestniczyli mieszkańcy miasta oraz dzieci spędzające wakacje na półkoloniach.

 

Tekst : Piotr Budzyń

zdjęcia : Dagmara Wawrzyniak

 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET