Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Polemiki, opinie i przemyślenia...    /     List P. Rozenka Marzec    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

List P. Rozenka Marzec

List A Rozenek 03.2022

Koleżanki i Koledzy!

Represjonowani!

W kolejną miesięcznicę uchwalenia haniebnej ustawy represyjnej zwracam się do Was by przekazać słowa wsparcia i pamięci. Wasza wielka krzywda, wasze cierpienia i prześladowania nie będą nigdy zapomniane. Dziś, gdy za naszą granicą toczy się krwawa wojna, pojawiają się głosy zachęcające do ogólnonarodowej „zgody” i zapomnienia krzywd. W obliczu realnego zagrożenia, jakie zawisło nad naszym państwem, jestem oczywiście za poszukiwaniem porozumienia i zwieraniem szeregów. Niech rządzący oddadzą emerytom mundurowym ukradzione im świadczenia, niech przeproszą za zło jakie wyrządzili, niech dożywotnio pozbawią praw obywatelskich osoby, które przygotowały i wprowadziły w życie akt nienawiści narodowej, zbrodnię parlamentarną, którą słusznie nazywamy ustawą represyjną! Oczywiście, nie przywróci to życia 62 ofiarom bezpośrednio zabitym tą ustawą, ani setkom innych, którzy zmarli w zgryzocie i biedzie. Ale będzie przynajmniej czytelnym aktem dobrej woli, krokiem w kierunku zasypywania dzielących społeczeństwo rowów jakie przez ostatnie siedem lat z uporem maniaka rządzący wykopywali.

To oczywiście się nie wydarzy. Rządzący traktowali pandemię COVID-19 jak „polityczne złoto” (sami tak pisali). Mam wrażenie, że okrutną i bestialską wojnę która dotknęła naszego sąsiada, traktują podobnie. Wszystkie wezwania do narodowej zgody traktuję więc jako hasła pozbawione jakiejkolwiek wiarygodności, obliczone wyłącznie na polityczny zysk i poklask łatwowiernych.

Z rozczarowaniem przyjmuję kapitulancką postawę części sił opozycyjnych. PiS jest złem. To partia zmierzająca do ograniczenia wolności i demokracji na rzecz autorytaryzmu, a nawet zamordyzmu. Do czego to prowadzi, widzimy najlepiej w postaci bandyckiego putinizmu, który zmierza do utopienia Europy we krwi.

Wiem, że toczycie przed sądami powszechnymi swoje małe wojny o sprawiedliwość i honor. Wielu z Was wygrywa. Jeśli jesteście tymi szczęśliwcami, nie zatrzymujcie się, atakujcie dalej. ZER ma nie tylko wypłacić zaległe świadczenia, musi również zwrócić odsetki i wypłacić godne zadośćuczynienie. Nie miejcie żadnych skrupułów, żądajcie tego, a w przypadku odmowy, występujcie na drogę sądową. To się Wam należy.

Ci, którzy przegrali, też niech się nie załamują. Nadchodzi pora na sprawiedliwość unijną.

Życzę Wam dużo zdrowia i wytrwałości oraz samych pozytywnych rozstrzygnięć sądowych!

Zawsze Wam wierny,

Andrzej Rozenek

PS Jak pewnie wiecie, z COVID-19 zmaga się Zdzisław Czarnecki i Bogusia Łukasiewicz – osoby, o których nieocenionych zasługach dla naszej sprawy zawsze będziemy pamiętać. Bogusiu, Zdzichu, szybkiego powrotu do zdrowia! Jesteście potrzebni!

AR


Projekt i wykonanie: InforpolNET