Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     TYCHY : II Piknik Weterana na Trutowisku Murcki    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY : II Piknik Weterana na Trutowisku Murcki

 

Emeryci i renciści policyjni w Tychach obchodzili Dzień Seniora Policyjnego w dniu 21 lipca 2017 r. przy pięknej słonecznej pogodzie w leśnej scenerii na Trutowisku Murcki na Polanie Hamerla w Katowicach. Autokarem z parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji w Tychach oraz samochodami osobowymi udaliśmy się na wyznaczone miejsce leśnej biesiady.Przywitał nas V-ce Prezes Śląskiego Związku Pszczelarzy a zarazem kierownik Trutowiska pan Edmund Bryjok,który opowiedział historię powstałego za czasów księcia pszczyńskiego a rozbudowanego w 1953 r. przez tyskich pszczelarzy trutowiska jako jednego z trzech takich obiektów w Polsce. W naszym II Pikniku udział wziął V-ce Prezydent Miasta Tychy pan Miłosz Stec, Komendant Miejski Policji w Tychach mł.insp.Andrzej Trzciński, któremu prezes zarządu tyskiego Koła Tadeusz Szkarłat złożył życzenia dla wszystkich policjantów garnizonu tyskiego z okazji zbliżającego się Święta Policji oraz wręczył bukiet kwiatów, Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach mł.insp.w st.spocz.Piotr Stypa wraz z małżonką Ireną i skarbnikiem Zarządu Wojewódzkiego kol.Jackiem Jędryszkiem.Gościliśmy również Naczelnika Wydziału Prewencji KMP podinsp.Tomasza Pantaka wraz z małżonką i kierowników Rewirów Dzielnicowych w osobach asp.sztab.Ireneusza Kośmider i asp.sztab.Bogdana Szołtysa wraz z małżonkami. Ponadto naszymi gośćmi byli pani Alicja Madejska-Prezes Koła nr 18 Związku Żołnierzy WP, pan Leonard Kołoczek Prezes Stowarzyszenia Synów Pułku, V-ce Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Policji w Tychach pani Jadwiga Świerz oraz byli komendanci Policji w Tychach panowie mł.insp.w st.spocz.Stanisław Śmiałek z żoną,mł.insp.w st.spocz.Jan Rusek,którzy otrzymali legitymacje członkowskie SEiRP oraz mł.insp.w st.spocz. Ryszard Pietras – członek naszego Koła.

Tradycyjnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów,którzy odeszli na „wieczną służbę”. Prezes ZW SEiRP Piotr Stypa w towarzystwie prezesa Zarządu tyskiego Koła Tadeusza Szkarłat wręczył legitymacje członkowskie siedmiu nowym członkom. Certyfikaty wraz z legitymacjami członka wspierającego otrzymali Edmund Bryjok, Jan Drozdek, Piotr Rubka i Zenon Stankiewicz, który „na żywo” zapewnił wspaniałą oprawę muzyczną Pikniku wykonując polskie i światowe przeboje muzyki tanecznej. Wszyscy uczestnicy Pikniku zostali uwidocznieni na zbiorczej fotografii w wykonaniu redaktora Mirosława Leszczyka z tygodnika „Nowe Info” oraz naszego kolegi Mariana Kuczmińskiego. Oczywiście nie zabrakło w naszej biesiadzie poczęstunku w postaci wspaniałego „bieruńskiego kołocza” z Piekarni „Chrobok-Klimczok”, golonka z kapustą i pieczonymi ziemniakami z firmy „Bistro Karlik” Karol Figiel z Bierunia,

Specjalnie na naszą imprezę zakład masarski Andrzej Burakowski z Tychów wyprodukował bardzo smaczną kiełbasę śląską, natomiast masarnia Bożeny Łukasik z Urbanowic dostarczyła prawdziwe śląskie krupnioki, które to specjały z grilla bardzo smakowały uczestnikom. Tradycyjnie nie zabrakło” kiszonych ogórków Krystyny”– małżonki prezesa Koła. Tańcom, hulankom i swawolom nie było końca. Niestety wszystko jest fajne co się dobrze kończy. Dziękujemy wszystkim naszym gościom i uczestnikom wspaniałej zabawy, którym między innymi była siostra naszego członka Staszka Duszyńskiego – która przyleciała do nas z Bostonu w stanie Massachusetts.

Serdeczne podziękowania skladam panu Edmundowi Bryjokowi za użyczenie Trutowiska,Firmie Przewozowej Paweł Dolina za przewóz uczestników Pikniku oraz Przewodniczącemu NSZZ Pracowników Kompanii Piwowarskiej S.A Browary Książece panu Michałowi Żebrowskiemu za umożliwienie degustacji „złotego napoju”.

Do zobaczenia za rok! See you later!

 

 

Tekst: Tadeusz Szkarłat

Zdjęcia: Marian Kuczmiński

Mirosław Leszczyk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET