ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     RUDA ŚLĄSKA : Spotkanie autorskie z Barbarą i Adamem Podgórskimi    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

RUDA ŚLĄSKA : Spotkanie autorskie z Barbarą i Adamem Podgórskimi

W Galerii „Krekot” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą i Adamem Podgórskimi. Okazję stanowiła publiczna prezentacja ich 62 książki pt: Kukania. Kraina wiecznej szczęśliwości.

Opracowanie jest chrestomatią cytatów z polskojęzycznych tekstów literackich, autorów rodzimych i obcych, poświęconych Kukanii, utopijnej krainie obfitości jadła i dóbr wszelakich oraz nieustannego próżnowania, zwanej tez Krainą Pasibrzuchów, Krainą Pieczonych Gołąbków, Krajem Jęczmiennym czy Kreczelowem. Zilustrował ją przyjaciel Podgórskich, znakomity plastyk Marek W. Judycki. Spotkanie zapowiedziała i poprowadziła organizatorka Klaudia Goczok. Obecny był dyrektor MBP, Krystian Gałuszka, który odebrał z rąk autorów książki przekazane w darze dla biblioteki.

Przybyli także: płk. Mieczysław T. Koczkowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, który wręczył autorom certyfikat z gratulacjami oraz Andrzej Mystek, redaktor naczelny Radia Top Sekret.

Małżonkowie są działaczami SEiRP: Barbara jest członkinią koła w Rudzie Śląskiej i autorką publikacji zamieszczanych na witrynie internetowej śląskiego Zarządu Wojewódzkiego oraz w „Biuletynie Informacyjnym SEiRP”, Adam jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w rudzkim kole, członkiem prezydium ZW i rzecznikiem prasowym ZW, także autorem i redaktorem wielu publikacji prasowych o stowarzyszeniu.

BP

Zdjęcia Marian Gongor, Klaudia Goczok.

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET