ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     TYCHY: Jubileusz XXV lecia Koła SEIRP w Tychach.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY: Jubileusz XXV lecia Koła SEIRP w Tychach.
 
W dniu 15 września 1992 roku z inicjatywy grupy emerytowanych tyskich policjantów powstało Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Resortu Spraw Wewnętrznych RP( które następnie zostało oznaczone numerem 3 w woj.śląskim). Na pierwszym zebraniu Koła w dniu 20.11.1992 r. prezesem Zarządu został wybrany mjr w st. spocz. śp. Eugeniusz Garbecki – były Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Tychach.
Po 25 latach- w dniu 27 pażdziernika 2017 r. w Domu Przyjęć „BISTRO KARLIK” w Tychach odbyło się Uroczyste Spotkanie z okazji XXV lecia Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Tychach.
Naszymi gośćmi podczas tej uroczystości byli:
Piotr Czarnynoga - Radny Sejmiku Woj.Śląskiego Tomasz Pantak - Naczelnik Wydziały Prewencji KMP w Tychach
Piotr Stypa wraz z małżonką – Prezes ZW SEiRP w Katowicach,
Edward Lesiewicz wraz z małżonką – V-ce Prezes ZW SEiRP w Katowicach
Jacek Jędryszek – Skarbnik ZW SEiRP w Katowicach
Marek Głowania – V-ce Przewodniczący WKR SEiRP w Katowicach
Alicja Madejska – Prezes Koła nr 18 Związku Żołnierzy WP w Tychach
Jadwiga Świerz – V-ce Przewodnicząca ZT ZZ Prac.Policji w Tychach
Marek Adamczyk – Prezes Koła nr 1 SEiRP w Zabrzu,
Leszek Lorenc wraz z małżonką – Prezes Koła nr 5 SEiRP w Bytomiu,
Ryszard Purzyński – Prezes Koła Miejskiegio nr 12 SEiRP w Katowicach
Ewa Macek – Sekretarz Koła Miejskiego nr 12 SEiRP w Katowicach
Gościem Honorowym był kol.Bernard Gizdol – członek założyciel tyskiego Koła,który pełnił funkcję skarbnika w pierwszym Zarządzie.
Naszym gościom towarzyszyło bardzo liczne grono członków naszego Koła i członków wspierających wraz z małżonkami,w tym Honorowy Prezes Koła SEiRP w Tychach kol.Józef Hejczyk . byli również obecni nasi członkowie: były komendant Komendy Miejskiej Policji w Tychach kol.Ryszard Pietras i były komendant Komisariatu Policji w Lędzinach kol.Jan Kaleta.
Pierwszym punktem naszego Spotkania był uroczysty obiad, po którym Prezes tyskiego Koła Tadeusz Szkarłat powitał licznie zgromadzonych gości i wszystkich członków wraz z uroczymi małżonkami,którym serdecznie podziękował za przybycie. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w 2017 r.kolegów-członków Koła: Franciszka Serwy,Mieczysława Karatysza,Tadeusza Łyczewskiego i Alwina Skrzypczyka. Następnie Prezes Szkarłat przedstawił rys historyczny tyskiego Koła po którym nastąpiła miła uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek z okazji XXV Lecia Koła a otrzymali je zaproszeni goście oraz najstarsi członkowie Koła: Ryszard Błeszyński,Kazimierz Gorewoda,Franciszek Kasperczyk i Włodzimierz Rosicki - których przynależność datuje się od 1992 roku. Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach ppłk w st.spocz.mgr Piotr Stypa przekazał list gratulacyjny a następnie w towarzystwie Prezesa Koła nr 3 SEiRP w Tychach mgrTadeusza Szkarłata wręczył 14 legitymacji członkowskich nowym członkom Koła w tym 9 Certyfikatów Członka Wspierającego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki z okazji XXV Rocznicy.Zaproszeni prezesi Kół SEiRP złożyli życzenia dla tyskiego Koła,wręczyli listy gratulacyjne oraz pamiątkowe upominki na ręce prezesa Szkarłata.
W części artystycznej wystąpiła znana w kraju i zagranicą śpiewaczka operetkowa pani Lucyna WURZEL (sopran), która w prawie godzinnym koncercie wykonała arie ze znanych i lubianych operetek i musicali, a w kilku utworach towarzyszył jej znany lędziński przedsiębiorca i animator kultury,założyciel Chóru „Sursum Corda” w Lędzinach pan Joachim PINOCY(baryton),który podczas naszej uroczystości otrzymał Certyfikat Członka Wspierającego.Za piękny śpiew artystka i towarzyszący jej Joachim Pinocy otrzymali długotrwałe oklaski oraz kwiaty.
Natomiast w części rozrywkowej podczas zabawy tanecznej wystąpił tradycyjnie w jednoosobowym składzie kol.Zenek Stankiewicz, który wykonując popularne przeboje zarówno krajowe jak i światowe spowodował, że przy stołach było pusto a wszyscy uczestnicy przebywali na parkiecie , bawiąc się do póżnych godzin wieczornych.
Tak to wyglądała uroczystość z okazji XXV lecia tyskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.
 
Tekst:Tadeusz Szkarłat
Foto: Stanisław Duszyński
Marian Kuczmiński
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET