Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     KOMUNIKATY    /     Uroczystości państwowe w Sosnowcu    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Uroczystości państwowe w Sosnowcu

Uroczystości państwowe w Sosnowcu

 

13 listopada 2022 roku pod auspicjami Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Biskupa Sosnowieckiego w Sosnowcu odbyły się uroczystości upamiętniające sędziów, prokuratorów, funkcjonariuszy służb mundurowych, urzędników sądów i prokuratur, którzy poświęcili swoje życie w służbie Bogu, Niepodległej Ojczyźnie i Społeczeństwu. Pełnili oni służbę w Zagłębiu Dąbrowskim i na Górnym Śląsku w okresie II Rzeczypospolitej. Służąc Ojczyźnie, polegli w latach 1939 – 1945 w walkach z niemieckim i sowieckim okupantem, bądź zostali zamordowani w niemieckich obozach i sowieckich łagrach.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia N.M.P. w Sosnowcu, której przewodniczył Biskup Sosnowiecki.

Po mszy na Placu Katedralnym osłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową ku czci poległych i zamordowanych w służbie Ojczyźnie.

 

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej; posłowie; sędziowie i prokuratorzy z woj. śląskiego; przedstawiciele służb mundurowych, w tym m. in. Komendant Główny i Komendant Wojewódzki Policji; władze samorządowe miasta Sosnowca oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Oprawę uroczystości stanowiły poczty sztandarowe, kompania honorowa Służby Więziennej, orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach podczas uroczystości reprezentował prezes Zarządu, Mieczysław Skowron.

 

Tekst : Alina Skowron

Zdjęcia: Mieczysław Skowron

 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET