ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     MYSŁOWICE : Mysłowickie dyskusje o stanie naszego państwa.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Mysłowickie dyskusje o stanie naszego państwa.

W kwietniu i maju br. w Mysłowicach w ramach tzw. Klubu Obywatelskiego
z mieszkańcami miata spotkali się kolejno Pan Bronisław Komorowski, były prezydent RP oraz Pan Borys Budka, były minister sprawiedliwości, obecnie poseł na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Bronisław Komorowski wypowiadał się na temat dzisiejszego stanu państwa i potencjalnych skutków dla Polaków i Polski z tym związanych.

Podczas dyskusji zebranych interesowały głównie sprawy obronności kraju, stan naszej armii oraz szeroko rozumianej demokracji. Po spotkaniu była okazja do nabycia książki i zdobycia podpisu Bronisława Komorowskiego oraz zrobienia sobie z Prezydentem pamiątkowej fotografii.

Tematem przewodnim spotkania z posłem Borysem Budką było pytanie „Czy Polska jest jeszcze państwem prawa ?”. Spotkanie i dyskusję zdominowały korzyści i zagrożenia wynikające z planowanych przez rządzących zmian w polskim sądownictwie i prokuraturze.

Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta a zorganizował je i prowadził Pan Wojciech Król, poseł PO z Mysłowic, który zapowiedział w najbliższym czasie kolejne spotkania ze znanymi politykami.

W spotkaniach licznie uczestniczyli seniorzy, w tym reprezentanci mysłowickiego koła Nr 27 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

 

Tekst i zdjęcia: Mieczysław Skowron

Red.Z.Z.

 

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET