Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Mysłowice: Spotkanie opłatkowe    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice: Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów

Policyjnych w Mysłowicach

 

 

17 grudnia 2021 roku członkowie i sympatycy mysłowickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych po raz kolejny spotkali się przy wigilijnym stole, by zgodnie z tradycją podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno – noworoczne. Dzielenie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń miało raczej symboliczny charakter z uwagi na obostrzenia sanitarne. Na miejsce spotkania wybrano lokal firmy „Braks” w Mysłowicach, serwujący tradycyjne potrawy wigilijne.

 

Wśród zaproszonych gości byli dr hab. Tomasz Papaj, przewodniczący Rady Miasta Mysłowice oraz Wojciech Chmiel, pierwszy wiceprezydent Miasta Mysłowice.

 

Uczestników spotkania przywitał Mieczysław Skowron, prezes Zarządu Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach, po czym zaproponował uczczenie chwilą ciszy i zadumy Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli na tzw. „wieczną służbę”; policjantów, którzy zginęli na służbie oraz wszystkich tych znanych i bezimiennych osób, które odeszły w wyniku epidemii „COVID – 19”.

 

Symboliczny opłatek, szczere i serdeczne życzenia oraz rodzinna atmosfera spotkania były okazją do wspomnień z czasów służby i refleksji nad nieubłaganie mijającym czasem.

 

Podczas spotkania udekorowano Pana Macieja Sikorę, właściciela firmy „Braks”, Honorową odznaką Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach.

To wyróżnienie było konsekwencją bardzo dobrej współpracy od wielu lat pomiędzy Zarządem Koła SEiRP w Mysłowicach i firmą Pana Macieja Sikory.

 

Miłym akcentem spotkania było obdarowanie Jubilatów upominkami w postaci świątecznych paczek. Wręczono także legitymacje nowoprzyjętym członkom Stowarzyszenia.

 

Tekst: Alina Skowron

Zdjęcia: Jerzy Romaniuk

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET