ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     PIEKARY SLASKIE : Pożegnanie lata    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PIEKARY SLASKIE : Pożegnanie lata

Już od wielu lat członkowie piekarskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, na początku października organizują na ranczo u kolegi Heńka Koszętki, spotkanie integracyjne „Pożegnanie lata” .

Data 7 października nie jest przypadkowa, wszakże to tradycyjnie obchodzone święto milicji.

Do dziś liczni członkowie naszego stowarzyszenia, którzy byli milicjantami, z rozrzewnieniem wspominają organizowane w tym dniu zebrania i zabawy, wręczane nagrody i nominacje.

Dziś słyszymy, że w przyszłym roku z szeregów policji będą musieli odejść ostatni ludzie, którzy rozpoczynali pracę przed 1990 rokiem. Czy to wstyd, że ktoś pracował w milicji?

Zdecydowana większość milicjantów to ludzie którzy pracowali z zapałem, z powołaniem pomocy innym, służyli państwu polskiemu najlepiej jak tylko umieli, a że czasy były inne to nie ich wina, należy się im uznanie i szacunek. W naszym spotkaniu uczestniczyli milicjanci i policjanci, wspominaliśmy pracę i wycieczki, trudne zadania i chwile wzajemnego wypoczynku, przełożonych i kolegów z jednostek , kursów i szkół. Wspominaliśmy tych, którzy odeszli. Jak zawsze przy tego typu spotkaniach nie obyło się bez rywalizacji, tym razem był to turniej strzelecki z pistoletu pneumatycznego Crossman C11, i jak się okazało wielu z uczestników nie miało w ręce pistoletu od wielu lat.

W rywalizacji pierwsze miejsce zdobył Krystian Wieczorek ( policjant , członek IPA, obecnie wykładowca taktyki i techniki interwencji Szkoły Policji w Katowicach ), drugie miejsce Mariusz Jarkiewicz ( członek SEiRP) trzecie miejsce zajął Andrzej Niechciał ( wice prezes piekarskiego Koła SEiRP oraz członek IPA). Kilka godzin przy tradycyjnej grochówce, przekąskach z grilla i ognisku pozostanie w naszej pamięci jak kolejny kamyk wrzucony do worka z napisem wspomnienia.

 

Tekst Piotr Budzyń

Zdjęcia Roman Hula , Piotr Budzyń  

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET