Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kraju...    /     Archiwum 2018    /     Konferencja „SENIOR NASZYCH CZASÓW” w dniach 13 – 14 września    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Konferencja „SENIOR NASZYCH CZASÓW” w dniach 13 – 14 września

Konferencja „SENIOR NASZYCH CZASÓW”

W dniach 13 – 14 września 2018 r. w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował VII konferencję pod nazwą „ Senior naszych czasów”, której myślą przewodnią było hasło „Zrozumieć starość”. Na konferencję, jak co roku, licznie przybyli seniorzy z Mysłowic. Z zaproszenia Prezydenta Miasta Mysłowice, pana Edwarda Lasoka skorzystali także seniorzy ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach, w tym Alina Skowron, Zdzisława Stoksik, Urszula Michalak i Mieczysław Skowron.

Podczas konferencji, w pierwszym dniu poruszono szereg ważnych dla seniorów tematów, w tym m. in. Psychologiczne i społeczne aspekty samotności wśród seniorów, Zaburzenia snu, Stary człowiek i może oraz Jak dobrze i bezpiecznie zestarzeć się.

W drugim dniu uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez Mysłowicką Radę Seniorów, a następnie wziąć udział w balu zorganizowanym dla seniorów.

Warto zaznaczyć, że tego rodzaju konferencje corocznie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ tematyka jest starannie dobrana, a co najważniejsze co roku inna.

Tekst i zdjęcia: Alina Skowron

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET