ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     TYCHY : Kąpiel w zimowej scenerii...    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY : Kąpiel w zimowej scenerii...

W dniach 16-17 listopada 2016 r. kilkudziesięciu osobowa grupa członków tyskiego Koła Emerytów i Rencistów Policyjnych wraz z rodzinami wyjechała autokarem na spotkanie z „zimą” w okolice Zakopanego.

W miejscowości Bańska Niżna zagościliśmy w pensjonacie „Gazda” gdzie powitała nas gażdzina Zosia Wróbel. Popołudnie spędziliśmy na kąpielach w wodach termalnych w „Termach Szaflary”.Wieczorem, w sali kominkowej odbyło się spotkanie integracyjne uczestników wycieczki przy muzyce góralskiej i „strzelającym ogniu” z kominka,w trakcie którego mogliśmy między innymi konsumować smaczną pieczeń i inne specjały przygotowane przez małżonkę członka naszego Koła Gienka Orawca – Krystynę. Do póżnych godzin nocnych wymieniano wspomnienia z czasów służby.

W drugim dniu pobytu, po śniadaniu ponownie udaliśmy się na kąpiele termalne. W zimowej scenerii spędziliśmy na kąpieli ponad 9 godzin, w tym kilkanaście minut na „kulaniu” się po śniegu przez niektórych odważnych „morsów”.

Wczesnym wieczorem,po zjedzeniu pożegnalnego obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Tychów .Nie obyło się oczywiście bez karambolu na „zakopiance”,lecz dzięki bardzo dobrej wiedzy z zakresu topografii naszego szofera Piotra ,który z racji podobizny był nazywany Robertem Lewandowskim, udało się drogami okrężnymi ominąć ten korek i około godziny 20.00 zakończyliśmy naszą eskapadę przy budynku KMP.

Żaden z uczestników wycieczki nie wniósł „reklamacji”,w związku z czym wycieczka należała do bardzo udanej i przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze.

 

 

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Szkarłat

 

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET