ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     TYCHY : Wizyta tyskich emerytów w stolicy dolnego śląska.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY : Wizyta tyskich emerytów w stolicy dolnego śląska.
 
Kolejny wyjazd na wycieczkę członków tyskiego Koła Emerytów i Rencistów Policyjnych można udać za bardzo udany. W dniu 27.04.2017 r.
kilkudziesięciu członków Koła w towarzystwie małżonek i sympatyków wyjechało(oczywiście przy padającym deszczu) na wycieczkę do Wrocławia.
Stolica Dolnego Śląska przywitała nas „brakiem” deszczu oraz ciepłą i słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afrykarium , znajdującego się na terenie Ogrodu Zoologicznego gdzie można było podziwiać roślinność i podwodny świat Afryki. Duże wrażenie wywarło oglądanie fauny na rozległym terenie Ogrodu. Po kilku godzinach zwiedzania udaliśmy się do centrum Wrocławia, gdzie w restauracji pod nazwą „Przystanek Wrocek” (która przeszła „kuchenną rewolucję” Magdy Gessler) zjedliśmy obiad a po wypiciu kawy i skonsumowaniu smacznego sernika rozpoczęliśmy drugi etap zwiedzania. Około godz.17.00 udaliśmy się do Muzeum Narodowego gdzie podziwialiśmy wspaniały relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej Jana Styki i innych artystów czyli Panoramę Racławicką . Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni możliwością uczestniczenia w niecodziennym spektaklu złudzeń.
Wieczorem wyruszyliśmy w doskonałych humorach w drogę powrotną
a zakończenie wycieczki odbyło się „oczywiście” przy padającym deszczyku.
 
Tekst: Tadeusz Szkarłat
Zdjęcia: Marian Kuczmiński
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET