Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     KOMUNIKATY    /     ARCHIWUM    /     Rok 2019    /     1 % PODATKU DLA SEiRP    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

1 % PODATKU DLA SEiRP

Odlicz 1 % podatku dochodowego na rzecz SEiRP

1 % PODATKU DLA SEiRP

Od stycznia 2019 r. można dokonywać na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych 1% odpisu od należnego podatku dochodowego poprzez złożenie w formularzu PIT za 2018r. stosownego wniosku zawierającego informacje:

 1. nazwę OPP: Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych,               

2.  nr rejestracji OPP w KRS: 0000043188

 

Informacje ze strony    https://pozytek.ngo.pl/

Jak przekazuję 1% w 2019 r. po zmianie przepisów tzn. likwidacji obowiązku rozliczania się z urzędem i wprowadzeniu usługi Twój e-PIT?

Likwidacja obowiązku rozliczania się nie oznacza, że podatnik nie może tego zrobić - np. chce skorzystać z ulg, przyjrzeć się swojemu rozliczeniu, czy właśnie świadomie i aktywnie przekazać 1%.

Nadal więc możemy samodzielnie rozliczyć się z urzędem skarbowym (zweryfikować, poprawić lub uzupełnić PIT-37 lub/ i PIT-38) i m.in. wskazywać OPP. Wskazanie OPP jest możliwe, jeśli rozliczamy się korzystając z usługi Twój e-PIT, a także wtedy kiedy zdecydujemy się na rozliczenie papierowe.

Czy emeryt lub rencista może przekazać 1%?

Tak, ma nawet dwie możliwości. Może samodzielnie wypełnić PIT–37 na podstawie PIT–u, który przysyła ZUS, albo po prostu wypełnić specjalny PIT(PIT–OP), w którym wskaże jakiej organizacji pożytku, chce przekazać 1%.


Projekt i wykonanie: InforpolNET