ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     Wizyta w Sejmie RP i nie tylko… .    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Wizyta w Sejmie RP i nie tylko… .

W dniu 11 maja 2016 roku przedstawiciele Mysłowickiej Rady Seniorów oraz Rady Pożytku Publicznego w ramach jednodniowej wycieczki zwiedzili budynek Sejmu oraz inne symboliczne miejsca Warszawy. Wyjazd odbył się na zaproszenie Pana Wojciecha Króla posła na Sejm RP a wśród wycieczkowiczów byli Mieczysław Skowron i Andrzej Makowski, radni Mysłowickiej Rady Seniorów, a zarazem członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach.

Podczas pobytu w Sejmie była okazja do obejrzenia na żywo jego obrad, spotkania wielu osób z pierwszych stron gazet oraz wykonania pamiątkowych zdjęć. Dzięki informacjom przekazywanym przez posła oraz przedstawicielkę kancelarii Sejmu którzy przez cały czas towarzyszyli wycieczkowiczom, można było zobaczyć wszystkie miejsca ważne dla nas Polaków. Każdy z uczestników wycieczki od Pana posła Króla otrzymał plan sali posiedzeń Sejmu oraz Konstytucję RP z okolicznościową dedykacją.

W programie wycieczki było również zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego usytuowanego na XXX piętrze można było bardzo wyraźnie zaobserwować zmiany jakie zaszły w Warszawie w ostatnich latach.

Wszyscy byli pod wrażeniem tego co zobaczyli zwłaszcza, że dla niektórych uczestników był to pierwszy pobyt w stolicy. Możemy być dumni ze stolicy naszego kraju.

W imieniu wszystkich uczestników wycieczki pragnę skierować wyrazy podziękowania dla Pana Wojciecha Króla, posła na Sejm RP za zaproszenie do Sejmu oraz dla Pani Marzeny Karolczyk z Urzędu Miejskiego w Mysłowicach za organizację wycieczki.

 

Tekst: Mieczysław Skowron

Zdjęcia: Elżbieta Boroniec i Mieczysław Skowron

 

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET