Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2019    /     Mysłowice: Dzień Seniora    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice: Dzień Seniora

3. Dzień Seniora w Mysłowicach

 

Sobota 18 maja 2019 r. w Mysłowicach  należała do seniorów. Na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa odbył się  III Dzień Seniora. Takie imprezy są bardzo ważne, dlatego że senior może wyjść między ludzi, ma kontakt z różnymi środowiskami, poza tym jest rozrywka , można wykonać różne badania medyczne. Samotność  i zamknięcie się na otoczenie to często bardzo poważny problem wśród seniorów.

Sobotnie popołudnie było więc doskonałą okazją, aby wyjść z domu i cieszyć się ze spotkań z rówieśnikami oraz przygotowanych na tę okazję atrakcji. Impreza rozpoczęła się od parady i konkursu kapeluszy. Korowód uczestników imprezy prowadziła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Teren przed Centralnym Muzeum Pożarnictwa był wypełniony stoiskami, na których można było wykonać bezpłatnie badania medyczne, skorzystać z porad na temat dbałości o tężyznę fizyczną, otrzymać tzw. kopertę życia. Jak zwykle swoją obecność zaznaczyły też służby mundurowe – strażacy uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, a policjanci przestrzegali, jak nie dać się oszukać i okraść przestępcom, którzy wykorzystują ufność i niewiedzę seniorów. Cennymi radami na temat bezpieczeństwa dzieliła się także Miejska Rzecznik Konsumenta. Straż Miejska prezentowała chwyty samoobrony.

Dzień Seniora umilały występy sceniczne w wykonaniu młodego pokolenia, a wieczorem odbył się zlot zabytkowych pojazdów.

Organizatorami Dnia Seniora byli: Prezydent Miasta Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Mysłowicka Rada Seniorów, którą m. in. reprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach:  Mieczysław Skowron, Andrzej Makowski, Edward Duliński oraz Alina Skowron.

 

Tekst i zdjęcia:  Mieczysław Skowron

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET