ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     GLIWICE : Wycieczka do Ustronia.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

GLIWICE : Wycieczka do Ustronia.

W dniach 14 i 15 mają 2016r. gliwickie koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych wraz Region IPA Knurów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji zorganizowali wspólną wycieczkę do Ustronia połączoną z zawodami strzeleckimi.

Zawody przeprowadzono pierwszego dnia wycieczki na strzelnicy Hubertus w Goleszowie, a wyniki zostały ogłoszone podczas wieczornego ogniska w ośrodku GLOBUS w Ustroniu. Klasyfikacje przeprowadzono w dwóch kategoriach w klasyfikacji mężczyzn oraz kobiet.

Klasyfikacja mężczyzn:

1- Michnowski Mariusz

2- Kwietniewski Krzysztof

3- Dudek Bogdan

 

Klasyfikacja kobiet:

1- Kopernik Małgorzata

2- Piechniczek Cecylia

3- Dudek Joanna

 

W drugim dniu wybraliśmy się na wycieczkę do urokliwego i pełnego folkloru zakątka Beskidów jaką jest malowniczo położona Trójwieś Beskidzka. Koniaków, Istebna, Jaworzynka .W kurnej Chałupie Jana Kawuloka zobaczyliśmy stare drewniane instrumenty muzyczne i słuchaliśmy ich brzmienia. Ze szczytu Ochodzitej (891 m n.p.m.) podziwialiśmy panoramę beskidów. Zwiedziliśmy kościół katolicki p.w. Dobrego Pasterza w Istebnej pochodzący z 1794 roku trójnawowy kościół, przyciąga zwiedzających pięknymi polichromiami, rzeźbami i malunkami miejscowych twórców. Dokonaliśmy również zakupów serów i produktów regionalnych w sklepie góralskim i bacówce. Po obiedzie udaliśmy się jeszcze na Równice z której przed powrotem do domu podziwialiśmy widoki.


W.Zygała

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET