ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     CZECHOWICE-DZ. : Zebranie sprawozdawcze Koła    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

CZECHOWICE-DZ. : Zebranie sprawozdawcze Koła

W dniu 04 marca br. w Kole nr 14 w Czechowicach Dziedzicach odbyło się walne zebranie w którym uczestniczyli także zaproszeni goście w osobach   członka prezydium ZW w Katowicach - Jerzego Brudnickiego oraz prezesa koła nr 3 w Tychach - Tadeusza Szkarłata.

Spotkanie zainaugurowała miła ceremonia : złożenie życzeń i wręczenie kwiatów wszystkim obecnym paniom z okazji zbliżającego sie Dnia Kobiet.  Powitano też uroczyście nowego członka koła - świeżo po przejściu na emeryturę  - Bogdana Ogrockiego.

W części roboczej zebrania  prezes Edward Lesiewicz przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu za rok 2015 a po nim kolejno, skarbnik Mariusz Toboła  stan finansów koła a przewodniczący komisji rewizyjnej Jerzy Wierzejski  wyniki przeprowadzonych kontroli. Po dyskusji nad sprawozdaniami, w trakcie której zebrani zapoznani zostali z projektami Planu Pracy i Preliminarza Budżetu na rok 2016 - w głosowaniu, zebranie  przyjęło sprawozdanie zarządu oraz  zaakceptowało oba dokumenty.

Jak co roku w okresie rozliczeń podatkowych prezes Lesiewicz zwrócił sie z apelem o deklarowaniu odpisu jednego procenta podatku na rzecz organizacji pozytku publicznego jaka jest SEIRP. Przedstawił tez zestawienie w skali kraju ,wpływów i wydatków zebranych z tego tytułu środków za rok 2015. Tak jak w roku ubiegłym zaoferował członkom koła pomoc w rozliczeniu foemularzy PIT metodą online, przy pomocy aplikacji E-Deklaracja.

W odrębnym głosowaniu zebrani wyłonili dwóch kandydatów którzy reprezentować będą nasze środowisko  w przyszłych wyborach do Miejsko- Gminnej Rady Seniorów. Zostali nimi : Edward Lesiewicz oraz Bogdan Ogrocki. 

W wolnych wnioskach zgłoszone zostały propozycje organizacji  imprez integracyjnych i kulturalnych oraz dwudniowej wycieczki w okresie letnim. 

            Zabierający głos goście przyłączyli się do życzeń złozonych paniom  a ponadto kol. Brudnicki jako koordynator programów ubezpieczeniowych na zycie w ramach ZW oraz członek Komisji Socjalnej KWP w Katowicach przedstawił obszerna informację w obu tych tematach.

Po zakończeniu części oficjalnej, tradycyjnie do późnych godzin wieczornych w miłej atmosferze kontynuowano część integracyjną.

Tekst E. Lesiewicz zdjęcia L. Zięba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET