ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     TYCHY : Ostatki w tyskim Kole    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY : Ostatki w tyskim Kole

W ostatni piątek tegorocznego karnawału czyli 24 lutego 2017 r. członkowie tyskiego Koła Emerytów i Rencistów Policyjnych wraz z małżonkami zebrali się w lokalu „Kuchnia Babci Róży” w Tychach gdzie najpierw odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła w którym uczestniczył prezes ZW SEiRP w Katowicach Piotr Stypa wraz ze skarbnikiem wojewódzkim Jackiem Jędryszkiem. Po uczczeniu minutą ciszy pamięci zmarłego w grudniu ub. roku członka Koła Zbigniewa Ryby nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji członkowskim 4 nowym członkom Koła oraz wręczono listy gratulacyjne ustępującym: sekretarzowi-rzecznikowi prasowemu Stanisławowi Duszyńskiemu i skarbnikowi Edmundowi Bielińskiemu.

Prezes Koła Tadeusz Szkarłat przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Koła, następnie zostało przedstawione sprawozdanie finansowe oraz protokół Komisji Rewizyjnej. Sekretarz Koła Mirosław Gluza przedstawił Plan Pracy na 2017 rok oraz preliminarz budżetowy. Uchwałą członków został powołany Komitet Organizacyjny Obchodów XXV Rocznicy Koła. Po przeprowadzonych głosowaniach prezes Koła przedstawił wykonaną przez siebie Kronikę Koła oraz ufundowaną Księgę Pamiątkową. Zaprezentowany został nowy baner (roll up) Koła, którego fundatorem był właściciel firmy IMPET-OCHRONA. W trakcie trwania zebrania były wyświetlane zdjęcia ze spotkań integracyjnych w formie slajdów na dużym ekranie. Prezes ZW SEiRP w swoim przemówieniu omówił najistotniejsze problemy środowiska służb mundurowych oraz zaapelował o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Wśród uczestników spotkania przeprowadzona została zbiórka pieniężna na rzecz ciężko chorego 4 letniego Jasia Paszka-syna funkcjonariusza Policji z KMP Tychy Roberta. W ramach akcji charytatywnej można było nabyć kolorowe długopisy w cenie 5 złotych z nadrukiem logo Stowarzyszenia i okolicznościowym napisem związanym z jubileuszem XXV- lecia Koła, które zostały zakupione z własnych środków. Akcja nie została jeszcze zakończona.

Po części oficjalnej i zjedzeniu obiadu rozpoczęła się zabawa taneczna w rytmach muzyki disco polo oraz polskich i światowych przebojów w znakomitym wykonaniu sympatyka naszego Koła Zenona Stankiewicza, którego granie i śpiew zakończyły wspaniałą zabawę w godzinach nocnych. Uczestnicy w doskonałych humorach, żałując że to koniec karnawału udali się na „zasłużony” wypoczynek.

Tekst: Tadeusz Szkarłat

Zdjęcia: Marian Kuczmiński

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET