Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     KOMUNIKATY    /     PODZIĘKOWANIA    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PODZIĘKOWANIA

Podziękowania od finalistki plebiscytu Ewy Macek

Serdecznie dziękuję za wszystkie Państwa głosy oddane na mnie w trakcie Plebiscytu Dziennika Zachodniego wyboru: 10 WPŁYWOWYCH KOBIET WOJ.ŚLĄSKIEGO w 2020 r., które kształtują rzeczywistość i stanowią o sile tego regionu.

 

Zajęłam 4 lokatę, z ilością – 3563 głosów, a pozostałe wyniki to: 1 lokata – 5297, 2 – 4945 i 3 – 4067. Czy to sukces? Pozostawiam do oceny Państwa. Najważniejsze, że w wydanej książce Dziennika Zachodniego będą przedstawione wywiady z 10 Wpływowymi Kobietami woj. śląskiego w 2020 r. i będę miała honor przedstawić sytuację środowiska Seniorów Służb Mundurowych, a w tym osób Represjonowanych. Nie jest to moje osobiste zwycięstwo, ponieważ tą drogą nie podążam sama. Ten wynik oddanych na mnie głosów z całej Polski, tak naprawdę jest sukcesem wielu osób, : Emerytów Mundurowych i ich Rodzin, FSSM RP i szczególnie ZBFSOP, SE i RP, SG, SW, Wojska, i innych stowarzyszeń należących do wym. Federacji, parlamentarzystów, stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i pozarządowych, działających na rzecz przywrócenia godności, honoru i świadczeń emerytalno - rentowych osób objętych ustawą represyjną, a także niwelowaniu jej negatywnych skutków oraz w realizacji działań statutowych SE i RP na rzecz Seniorów. Szczególne podziękowania kieruję do obrońcy, reprezentanta Represjonowanych Mundurowych w Sejmie RP - posła Andrzeja Rozenka, który napisał tak wzruszający Apel, popierający mnie. Czuję się zaszczycona poparciem W-ce Marszałka Senatu RP – Michała Kamińskiego i europosła z woj. śląskiego – Marka Balta z Lewicy, którzy również głosowali na mnie, a także gronem przyjaciół nie związanych z służbami mundurowymi. Wywalczyliśmy 4 miejsce i wspólnie cieszymy się z dostrzeżenia i docenienia naszych działań i problemów ze strony Redakcji Dziennika Zachodniego, jej czytelników i mediów. „Nic o mnie bez Was”. Choć działalność społeczna i charytatywna wymaga ogromnego nakładu pracy i czasem niesie za sobą wiele trudności, to daje jednak najwięcej satysfakcji, każde nawet drobne osiągnięcie dodaje skrzydeł. Państwa wsparcie utwierdziło zarówno mnie, jak i wielu innych zaangażowanych w działalność społeczną przekonaniu, że to co robimy jest słuszne i doceniane, a także jest motorem napędzającym do dalszego działania.

Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie w organizowaniu działań na rzecz naszej społeczności zarówno w woj. śląskim, jak i w całym kraju. Dzięki Waszemu wsparciu moja praca jest efektywna i dzięki głosom oddanym na mnie z całej Polski w Plebiscycie, zaszłam tak wysoko, za co jeszcze raz dziękuję.

 

Gratuluję Wszystkim 100 Nominowanym Kobietom w Plebiscycie, a Gremium Redakcyjnemu Dziennika Zachodniego dziękuję za wyróżnienie i Nominację.

 

Z wyrazami szacunku

Ewa Macek

 

Wywiad z Ewą Macek dla portalu Kocham Katowice:  Wywiad z E. Macek

 


Projekt i wykonanie: InforpolNET