ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     MYSŁOWICE : Z posłem Wojciechem Królem w cztery oczy... .    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Z posłem Wojciechem Królem w cztery oczy... .

W dniu 4 kwietnia 2016 r. z inicjatywy Mieczysława Skowrona - prezesa koła nr 27 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Królem, posłem na Sejm RP VIII kadencji. Miejscem spotkania było biuro poselskie a rozmowa dotyczyła problematyki seniorów oraz współpracy parlamentu i samorządów z organizacjami pozarządowymi.

Prezes Mieczysław Skowron poruszył szereg problemów nurtujących środowisko, w tym środowisko emerytów i rencistów policyjnych. Jednym z ważniejszych tematów, które zostały omówione były realne obawy naszych koleżanek i kolegów, związane z planowaniem prac nad zmianą ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym szeroko rozumianych służb mundurowych i ich rodzin.

Poseł Wojciech Król został poproszony o monitorowanie na forum parlamentu podjęcia ewentualnych prac nad niekorzystnymi zmianami w wyżej wymienionej ustawie, oraz o sygnalizowanie problemu zainteresowanemu środowisku.

Warto podkreślić, że Wojciech Król zanim został posłem pracował w samorządzie Mysłowic a także w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, gdzie dał sie poznać jako orędownik osób starszych - między innymi współtworzył Mysłowicką Radę Seniorów i Śląską Radę ds. Seniorów. Problemy środowiska były i nadal są mu bliskie, czego dowodem jest zaproszenie do Sejmu radnych Mysłowickiej Rady Seniorów w dniu 11 maja 2016 r.

Należy mieć nadzieję, że rozmowa i deklaracje posła pozytywnie przysłużą się środowisku emerytów i rencistów policyjnych a współpraca na rzecz seniorów prowadzona będzie na bieżąco.

 

Tekst: Zbigniew Ziomka na podstawie relacji Mieczysława Skowrona.

Zdjęcie: Mieczysław Skowron / wykorzystano zbiory archiwalne/.

 

 

Projekt i wykonanie: InforpolNET