ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     MYSŁOWICE: Na grzyby. na grzyby...    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE: Na grzyby. na grzyby...

W sobotę 7 października 2017 r. seniorzy z mysłowickiego koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz ich sympatycy, jak co roku o tej porze, udali się na wycieczkę w rejon lasów lublinieckich na grzybobranie. Pogoda, chociaż ostatnio zmienna, tego dnia dopisała, co sprzyjało wędrówkom po lesie. Co prawda sezon na grzyby powoli mija, ale w dalszym ciągu można było znaleźć wiele szlachetnych borowików, podgrzybków czy też kani. Tego roku grzybów w lasach jest wyjątkowo dużo, dlatego też i w naszym przypadku nie było osoby, która wróciłaby z lasu z tzw. "pustymi rękami".

Po grzybobraniu tradycyjnie miała miejsce biesiada przy potrawach z grilla, ogniska i nie tylko. Dyskusje w miłym gronie przy dobrym jedzeniu trwały do zachodu słońca.

Bazą grzybobrania połączonego z biesiadą, jak co roku była „gawra myśliwska” jednego z zaprzyjaźnionych kół myśliwskich.

 

Alina i Mieczysław Skowron

 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET