Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Spotkanie opłatkowe w Kole Nr 27 SEiRP w Mysłowicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Spotkanie opłatkowe w Kole Nr 27 SEiRP w Mysłowicach

 

Spotkanie opłatkowe w Kole Nr 27 Stowarzyszenia Emerytów

i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach

 

W dniu 14 grudnia 2023 roku w magicznym miejscu jakim jest Pub „Walter” w Mysłowicach spotkali się po raz ostatni w tym roku członkowie i zaproszeni goście mysłowickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Spotkanie odbyło się przy wigilijnym stole, by zgodnie z tradycją podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno – noworoczne.

Wśród zaproszonych gości byli I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Pan Wojciech Chmiel wraz z małżonką, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Edward Lasok, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP Mysłowice asp. Paweł Świdziński, Wiceprezes ZG SEiRP w Warszawie, a zarazem Prezes ZOW SEiRP w Katowicach Kol. Mieczysław Skowron, Przewodniczący WKR ZOW SEiRP w Katowicach , a jednocześnie członek naszego Koła Kol. Krzysztof Debudaj,

Uczestników spotkania przywitała Sylwia Romaniuk, prezes Zarządu Koła Nr 27 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach, po czym zaproponowała uczczenie chwilą ciszy Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli na tzw. „wieczną służbę” oraz policjantów, którzy zginęli na służbie. Wręczono niektórym członkiniom i członkom Koła odznaczenia, wyróżnienia oraz medale okolicznościowe z okazji jubileuszu XVl-lecia Koła.

Zgodnie z tradycją Koła , jubilaci obchodzący w mijającym roku okrągłe rocznice urodzin otrzymali upominki w postaci paczek świątecznych. Wręczono także legitymacje nowo przyjętym członkom Stowarzyszenia. Cieszymy się bardzo, że Koło się rozbudowuje.

Symboliczny opłatek i serdeczne życzenia były okazją do wspomnień i zadumy nad nieubłaganie mijającym czasem. Nasuwa się tutaj refleksja aby żyć nie tylko każdym dniem, ale każdą chwilą.

 Tekst: Sylwia Romaniuk

Zdjęcia: Alina Grzesikiewicz, Jerzy Romaniuk

 

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET