Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z prac Zarządu Wojewódzkiego    /     Wyjazdowe posiedzenie ZOW SEiRP dniach 22 – 24 września 2023 roku w Węgierskiej Górce    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Wyjazdowe posiedzenie ZOW SEiRP dniach 22 – 24 września 2023 roku w Węgierskiej Górce

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów  Policyjnych w  Katowicach

 

 

          W dniach 22 – 24 września 2023 roku w Węgierskiej Górce, w Ośrodku Wczasowym „AZALIA” odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego (ZOW) Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych (SEiRP) w Katowicach. Przedsięwzięcie to było odpowiednio w czasie zaplanowane                i przygotowane pod względem logistycznym. Odpowiedzialność w tym względzie powierzono Kol. Andrzejowi Makowskiemu, członkowi Prezydium ZOW SEiRP      w  Katowicach.

 

          W pierwszym dniu po zakwaterowaniu się i obiedzie odbyło się posiedzenie ZOW, podczas którego  zrealizowano przyjęty porządek posiedzenia. Na samym początku uczczono minutą ciszy Koleżanki i Kolegów, którzy odeszli na tzw. „wieczną służbę” oraz policjantów, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych. Następnie zasłużonych członków naszego Stowarzyszenia uhonorowano odznakami honorowymi, dyplomami, tytułem honorowym prezesa koła oraz okolicznościowymi  medalami 30. lecia śląskiego Stowarzyszenia.

 

          W godzinach wieczornych odbyła się uroczysta kolacja, która była okazją do ciekawych rozmów, wspomnień, do szeroko rozumianej integracji naszego środowiska. Rozpoczynając to uroczyste spotkanie, kierowniczka Ośrodka Wczasowego „AZALIA”  w ciepłych słowach powitała uczestników uroczystej kolacji, po czym została uhonorowana okolicznościowym medalem 30. lecia naszego Stowarzyszenia. Przy muzyce prowadzonej przez DJ zabawa trwała na całego do późnych godzin wieczorowo – nocnych.

 

          W następnym dniu pobytu w godzinach dopołudniowych odbył się turniej rzutek do tarczy przygotowany i przeprowadzony przez Kol. Piotra Budzynia, prezesa Koła SEiRP w Piekarach Śląskich. Tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki      w turnieju wręczono specjalne dyplomy. Wieczorem, na zapleczu Ośrodka  miała miejsce kolacja grillowa, podczas której przygrywała kapela góralska. Zdecydowana większość uczestników świetnie się bawiła, odnajdując swoje taneczne możliwości  podczas rytmów i dźwięków wspomnianej kapeli.

 

        W trzecim dniu pobytu, po śniadaniu wszyscy w spokoju odjechali do miejsc zamieszkania, zabierając zapewne ze sobą  miłe wspomnienia.

 

Tekst:  Mieczysław Skowron

Zdjęcia: Obsługa medialna posiedzenia ZOW

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET