Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Koło 12 Katowice: Wyróżnienie.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Koło 12 Katowice: Wyróżnienie.

K R Z Y S Z T O F          S Z A L A

WIELKI WSPANIAŁY TWÓRCA

POMYSŁODAWCA ZAŁOŻENIA OGÓLNOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW I ANIMATORÓW KULTURY SILESIA TAK ART W TYCHACH

W Y R Ó Ż N I O N Y - S R E B R N Y M  M E D A L E M

L A B O R O M N I A V I N C I T „ ( Praca Wszystko Zwycięża )

 

W trakcie Wirtualnego Międzynarodowego Pleneru Plastycznego w Mielnie nasz wspaniały Twórca - K r z y s z t o f S z a l a został wyróżniony S r e b r n y m M e d a l e m „LABOR OMNIA VINCIT” ( Praca Wszystko Zwycięża) za krzewienie idei pracy organicznej przez TOWARZYSTWO im. HIPOLITA CEGIELSKIEGO.

Decyzja Zarządu Towarzystwa jest wyrazem uznania za dotychczasową działalność w upow-szechnianiu kultury i sztuki, a także charytatywną oraz społeczną. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest obywatelską organizacją środowiskową wielkopolskich naukowców, przedstawicieli sfery gospodarczej, ludzi kultury, sztuki i mediów reprezentujących wspólne wartości patriotyczne, poszanowanie tradycji narodowej, wartości moralnych i wartości pracy organicznej.

K r z y s z t o f S z a l a przygodę z malarstwem sztalugowym rozpoczął ponad 30 lat temu i od tego okresu związany jest z Tychami. Uprawia głównie rysunek tuszem, a także malarstwo olejne i akrylowe. Już w 2002 r. odznaczony został „Medalem Błękitnego Gryfa” za szczególny wkład w rozwój i upowszechnianie kultury i sztuki w woj. zachodniopomorskim, gdyż od wielu lat wraz z Zarządem Silesia Tak Art organizuje corocznie międzynarodowe plenery w Mielnie. W latach 2003-2012 stworzył kolekcję o tematyce kolejowej pt. ”Tam, gdzie zatrzymał się czas”, która gościła na wielu wystawach w kraju. Na szczególną uwagę zasługują jego przepiękne, emanujące wielkim ciepłem a n i o ł y , otaczające nas opieką, które podziwiane są na licznych wernisażach i wystawach. Jego obrazy znajdują się w zbiorach indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Anglii, Austrii, Tajlandii, Nowej Zelandii i USA.

K r z y s z t o f S z a l a to również wspaniały organizator: międzynarodowych ,ogólnopolskich plenerów, a jest ich ok.60-ciu,a także niezliczonych wernisaży i wystaw. Oprócz licznych miejsc plenerowych swoje prace wystawiał wraz z twórcami Silesia Tak Art m.in.: w galerii szyb „Wilson” w Katowicach, SDK „Tęcza” w Tychach, w WST w Katowicach, w Zabrzu, Raciborzu, Wodzisławiu i wielu placówkach kultury i sztuki woj. Śląskiego i w kraju.

Wraz z małżonką – M a ł g o r z a t ą S z a l a, która jest Prezesem Stowarzyszenia Silesia Tak Art i ich twórcami, od 5-ciu lat prężnie i z wieloma sukcesami współpracują z naszym Kołem Miejskim nr 12 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach, współorganizując wspólne ogólnopolskie plenery. Wśród nich należy wymienić: Bartkowa nad jeziorem Rożnowskim, Zakopane, Kazimierz Dolny nad Wisłą, a także Soczewkę k/Płocka.

K r z y s z t o f S z a l a wspaniale spełnia się w roli Komisarza Artystycznego i Organizacyjnego Plenerów, na które zawsze zabiera swojego ukochanego pieska o imieniu „Perełka”.

Jest bardzo zaangażowany, wraz z małżonką Małgorzatą założyli i administrują bardzo ciekawą stronę internetową dla stowarzyszenia Silesia Tak Art w Tychach, a także od wielu lat prowadzą również z dużym zainteresowaniem i sukcesem stronę na Facebooku.

K r z y s z t o f S z a l a tworzy piękne prace twórcze, okazuje wielkie serce zarówno twórcom jak i osobom słabszym. Świadczyć o tym może to, że wraz z stowarzyszeniem Silesia Tak Art corocznie przekazują swoje prace na rzecz fundacji charytatywnych: m.in. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, „Iskierka”,” Ulice”, wspomaganie ofiar powodzi w Bieruniu w 2010 r. i dla wielu innych Partnerów.

Sztuka tworzona przez K r z y s z t o f a S z a l ę działa na nas z wielką mocą i wpływa na życie bardzo silnie. Ukazuje ona własny obraz świata, w którym drobiazgowy realizm miesza się z fantazją.

Pamiętajmy, że: „sztuka może być porozumieniem, gdyż przemawia jednym jedynym językiem, który jest zrozumiały dla wszystkich ludzi, bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry i wykształcenie – to język symboli, w którym wypowiadają się zarówno mity jak i ludzkie sny.”

Twórczość i wzorową postawę naszego wspaniałego Twórcy - K r z y s z t o f a S z a l i podsumowujemy w sposób następujący:

to wybór, a nie przypadek decyduje o Twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co Ty – Twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań .”

Jesteś O r y g i n a ł e m , A r c y d z i e ł e m , a przede wszystkim:

N A S Z Y M W I E L K I M P R Z Y J A C I E L E M .

ŻYCZYMY TOBIE DUŻO W E N Y T W Ó R C Z E J I DALSZYCH WSPÓLNYCH PLENERÓW, SUKCESÓW, WYRÓŻNIEŃ W ŻYCIU ZAWODOWYM I OSOBISTYM.

 

 

Z wyrazami szacunku

ZARZĄD KM nr 12

SE i RP w KATOWICACH

 

 

Opr. EM

Zdjęcia: KS

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET