Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     TYCHY: Muzyczne spotkanie opłatkowe w Lędzinach.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY: Muzyczne spotkanie opłatkowe w Lędzinach.

 

W czwartkowe popołudnie 14 grudnia 2017 r. członkowie tyskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Tychach wraz z rodzinami i sympatykami spotkali się w pięknej sali balowej Domu Przyjęć Okolicznościowych „Pinocy” w Lędzinach na dorocznym spotkaniu przedświątecznym. Gości serdecznie powitali pan Joachim Pinocy oraz prowadząca spotkanie kol.Elżbieta Dąbrowska, która powitała zaproszonych gości którym byli Komendant Miejski Policji w Tychach mł.insp.Andrzej Trzciński, V-ce Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej ZW SEiRP w Katowich Marek Głowania,Przewodniczący Zarządu Terenenowego NSZZ Policjantów w Tychach st.asp.sztab.Marcin Wróbel,członek Zarządu Głównego Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Jóżef Gorzałka z małżonką,V-ce Przewodnicząc Zarządu ZZ Prac.Policji w Tychach Jadwiga Świerz, Prezes Koła nr 18 Związku Żołnierzy WP Alicja Madejska,Prezes Koła Miejskiego SEiRP w Katowicach Ryszard Purzyński z małżonką i Prezes Koła nr 5 SEiRP w Bytomiu Leszek Lorenc z małżonką. Powitani zostali również członkowie Zarządu oraz członkowie i sympatycy tyskiego Koła . Minutą ciszy uczczono pamięć tych co odeszli „na wieczną służbę”.

W dalszej części Spotkania wręczona została komendantowi miejskiemu Policji mł.insp.Andrzejowi Trzcińskiemu Honorowa Odznaka ZW SEiRP w Katowicach, wręczono legitymacje członkowskie dwom nowym członkom oraz siedmiu członków wspierających w tym panie Jolanta Pinocy i Lucyna Wurzel a

także prof.dr hab.inż.Maciej Rojek. Pamiątkowe statuetki z okazji XXV-lecia tyskiego Koła SEiRP w Tychach otrzymało 14 osób,w tym Honorowy Prezes Koła Józef Hejczyk. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy tego przedświątecznego Spotkania Opłatkowego złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne i połamali się opłatkiem oraz spożyli wigilijny obiad .

Pięknymi kolędami w wykonaniu śpiewaczki operetkowej Lucyny Wurzel (sopran) i znakomitego chórzysty Joachima Pinocego zakończyła się pierwsza część naszej uroczystości. W drugiej części wieczoru odbył się koncert „Operetka pod choinkę” w wykonaniu znanych artystów Eweliny Sobczyk-sopran i Adama Żaaka-tenor z towarzyszeniem muzyków Joanny Kania(klarnet i saksofon) oraz Rafała Gudyki(fortepian),którzy zostali nagrodzeni długotrwałymi brawami, między innymi za pieśn Tewje Mleczarza z musicalu „Skrzypek na dachu” w wykonaniu Adama Żaaka w gwarze śląskiej.

 

Tekst: Tadeusz Szkarłat

Zdjęcia: Józef Gorzałka

Stanisław Duszyński

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET