ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     MYSŁOWICE : Święto Policji w Mysłowicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Święto Policji w Mysłowicach

W dniu 11 lipca 2016 r. funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach spotkali się w sali kinowej Mysłowickiego Centrum Kultury na uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele parlamentu, władz miasta, prokuratury, sądu oraz pozostałych służb mundurowych. Komendę Wojewódzką Policji reprezentował zastępca komendanta nadkom. Mariusz Krzystyniak. Wśród uczestników apelu nie zabrakło również wielu emerytów i rencistów policyjnych, zrzeszonych w kole nr 27 SEiRP.

W części oficjalnej apelu zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendant Miejski Policji w Mysłowicach najbardziej zasłużonych policjantów mianowali na kolejne stopnie policyjne oraz wręczyli im odznaczenia i nagrody.

Gratulacje mianowanym i wyróżnionym policjantom złożył także Mieczysław Skowron, prezes mysłowickiego koła SEiRP, przekazując na ręce insp. Arkadiusza Więcka list oraz symboliczny bukiet kwiatów.

Po apelu wszyscy spotkali się na uroczystym obiedzie, gdzie z czynnymi policjantami wspominano czasy służby oraz podzielono się uwagami.

Tegoroczny udział emerytów i rencistów policyjnych w obchodach Święta Policji to efekt wcześniejszych rozmów i ustaleń poczynionych przez przedstawicieli koła nr 27 SEiRP z Komendantem Miejskim Policji. Zapoczątkowana integracja emerytów i rencistów policyjnych z czynnym zawodowo środowiskiem policyjnym wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z korzyścią dla obu stron.

Tekst i zdjęcia: Zbigniew Ziomka

Treść listu : 

 

 

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET