ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     PIEKARY ŚLĄSKIE: Tradycyjne spotkanie opłatkowe.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PIEKARY ŚLĄSKIE: Tradycyjne spotkanie opłatkowe.

Jak co roku w pierwszych dniach grudnia członkowie piekarskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, zebrali się na spotkaniu opłatkowo noworocznym.

7 grudnia w restauracji Monte Carlo, prezes Koła Piotr Budzyń powitał zaproszonych gości na czele z Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Panią Sławę Umińską Duraj, Komendanta KMP w Piekarach Śląskich nadkom Roberta Klimek oraz Jego poprzednika mł.insp. Krzysztofa Nowakowskiego, który obecnie pełni funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, przewodniczącego NSZZ Policjantów w Piekarach Śląskich asp.szt. Tomasza Jurę , pełnomocnika Prezydenta Miasta ds, współpracy z organizacjami pozarządowymi Panią Angelikę Jochnio prezesa ZW SEiRP w Katowicach Piotra Stypę wraz z małżonką oraz wice prezesa ZW SEiRP w Katowicach Mieczysława Skowron wraz z małżonką, kapelana policji Joachima Gondro, oraz delegację Koła SEiRP w Lublińcu na czele z prezesem Krzysztofem Cieluch.

Po powitaniu gości , obrzęd łamania się opłatkiem, po modlitwie poprowadził kapelan Joachim Gondro podkreślając wyjątkowość okresu Świąt Bożego Narodzenia, ich rodzinny charakter, czas radości ale i zadumy oraz pamięci między innymi o tych co odeszli.

Po uroczystym obiedzie, życzenia świąteczne złożyła Pani Prezydent, oraz panowie Komendanci i pozostali goście. Przy kawie i ciastach wspominaliśmy spotkania, wycieczki, rocznice i przeżycia minionego roku, w czym pomocna była prezentacja kilkuset slajdów.

Spotkanie w tak dużym gronie było okazją do uhonorowania odznaczeniem Zarządu Głównego SEiRP „ Za zasługi” z dyplomem Anny Dembeckiej, Henryka Koszętki i Jarosława Józefowskiego, które wręczył Prezes ZW SEiRP w Katowicach Piotr Stypa.

Wręczono również legitymacje nowym członkom naszego Koła.

Spotkanie trwające do późnego wieczora, zakończyło tegoroczny okres działalności naszego Koła, teraz kilka dni odpoczynku w gronie rodzinnym a od Nowego Roku wznawiamy swoją aktywność.

 

Tekst : Piotr Budzyń

Zdj : Gabriela Budzyń , Jan Falba

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET